Թրամփն իր աշխատավարձի մի մասը նախարարություններից մեկին է նվիրաբերել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը տարեկան իր աշխատավարձի մեկ քառորդը` 100 հազար դոլար, փոխանցել է ներքին անվտանգության նախարարությանը:
«Թեև մամուլը չի սիրում դրա մասին գրել, իսկ ինձ նրանցից դա պետք էլ չի, ես տարեկան 400 հազար դոլար իմ նախագահական աշխատավարձը տարվա ընթացքում փոխանցում եմ տարբեր գերատեսչությունների: Այս մեկը ես տալիս եմ ներքին անվտանգության նախարարությանը»,- գրել է նա Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
Թրամփը նախագահական աշխատավարձից հրաժարվել է ընտրություններում հաղթանակից անմիջապես հետո` հայտարարելով, որ ստանալու է մեկ դոլար:

Трамп отдал четверть своей зарплаты одному из министерств
Президент США Дональд Трамп перечислил министерству внутренней безопасности США 100 тысяч долларов - четверть своей годовой зарплаты. Об этом, как передает Интерфакс, Трамп сообщил на своей странице в твиттере.
"Хотя пресса не любит об этом писать, а мне от них это и не надо, я отдаю свою годовую зарплату президента в размере 400 тысяч долларов различным ведомствам в течение года. Эту я отдаю министерству внутренней безопасности", - написал он.
Дональд Трамп отказался от заработной платы президента сразу после победы на выборах и сообщил, что будет получать один доллар.