Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանը մերժեց Brexit-ի բոլոր այլընտրանքային տարբերակները
Բրիտանացի խորհրդարանականները մերժեցին Brexit-ի բոլոր 8 այլընտրանքային տարբերակները, այդ թվում «կոշտ Brexit»-ն ապրիլի 12-ին, ԵՄ-ից դուրս գալու հարցի շուրջ երկրորդ հանրաքվեի գաղափարը, ԵՄ-ի հետ մեկ միասնական տնտեսական տարածքի մասին նոր համաձայնագիր կնքելու և Brexit-ից ընդհանրապես հրաժարվելու առաջարկները:
Բոլոր այլընտրանքային տարբերակների դիտարկման արդյունքում Համայնքների պալատը 441 կողմ, 105 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ քվեարկեց Brexit-ի ժամկետի հետաձգման օգտին, համաձայն որի Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալը Եվրամիությունից պետք է կայանա մայիսի 22-ին, եթե մինչ մարտի վերջ խորհրդարանը քվեարկի Բրյուսելի հետ համաձայնեցված գործարքի օգտին: Այս մասին հաղորդում է Euronews-ը:
Հիշեցնենք, որ երեկ` մարտի 27-ին, Մեծ Բրիտանիայի Համայնքների պալատը դեբատների և քվեարկությունների շարք էր անցկացնում Brexit-ի փակուղուց դուրս գալուն միտված առաջարկների շուրջ, սակայն տարբեր խորհրդարանականների կողմից ներկայացված 8 տարբերակներից և ոչ մեկը չարժանացավ մեծամասնության հավանությանը:

British MPs Rejected All the Eight Options to Break Brexit Deadlock
The UK parliament held a number of non-binding, indicative votes on suggestions aimed at solving the impasse around the country's EU departure on 27 March. But none of the eight options put forward on Wednesday gained a majority.
These indicative votes were aimed at allowing MPs to express their preference for how they think Brexit should go forward and potentially allowed the government to see which option could command a majority in the House of Commons.
Under the revised Brexit timetable, the EU has given the UK parliament until the end of this week to pass the exit deal and secure a departure date of May 22. Otherwise, the UK is set to leave the EU on April 12 unless it can come up with an acceptable way forward.