Արցախի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ, գարնանային ջերմ ու պայծառ մի տոն, որը մենք միշտ նշում ենք անսահման սիրով ու երախտագիտությամբ համակված:
Մայրությունն ու գեղեցկությունը միահյուսված են իրար, քանզի յուրաքանչյուր մարդու համար ամենագեղեցիկը, ամենանուրբն ու քնքուշը, ամենաջերմն ու հոգատարը մայրն է, գեղեցիկ՝ իր անմնացորդ նվիրվածությամբ, իր փխրուն հոգու մեծությամբ, իր անփոխարինելի սիրով: Ամբողջ կյանքի ընթացքում մենք փորձում ենք այդ գեղեցկությունը գտնել մեր տիկնանց, քույրերի, դուստրերի, մեզ շրջապատող կանանց մեջ՝ դրանով իսկ գնահատելով ու մեծարելով նրանց:
Թանկագի՛ն արցախուհիներ,
Դուք ունեք առանձնահատուկ առաքելություն և դերակատարություն մեր կյանքում: Լինելով հարազատ օջախի պահապանն ու հենասյունը՝ դուք կարողանում եք նաև ձեր անգնահատելի ավանդը բերել հայրենի երկրի պաշտպանության, զարգացման ու զորացման, մատաղ սերնդի կրթության ու դաստիարակության գործում, ակտիվ մասնակցություն ունենալ հասարակական-քաղաքական կյանքում՝ միշտ օգնական ու աջակից լինելով մեզ՝ տղամարդկանց:
Մենք անչափ շնորհակալ ու երախտապարտ ենք ձեզ: Եղեք միշտ առողջ, ուրախ ու երջանիկ, շրջապատված հարազատների սիրով ու ջերմությամբ: Թող իրականանան ձեր բոլոր նվիրական իղձերն ու նպատակները:

"У вас особая миссия и роль в нашей жизни": президент Арцаха поздравил женщин
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с Днем материнства и красоты.
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с праздником материнства и красоты - теплым и светлым весенним праздником, который мы отмечаем с безграничной любовью и признательностью.
Материнство и красота взаимосвязаны, поскольку для каждого человека самой красивой, нежной, ласковой и заботливой является мать: она красива своей беззаветной преданностью, богатством хрупкой души и незаменимой любовью. На протяжении всей жизни мы стараемся найти эту красоту в наших женах, сестрах, дочках, окружающих нас женщинах, таким образом воздавая им должное и чтя их.
Дорогие арцахские женщины!
У вас особая миссия и роль в нашей жизни. Будучи хранительницей и опорой родного очага, вы вносите неоценимый вклад в дело защиты, развития и усиления родной страны, образования и воспитания подрастающего поколения, принимаете активное участие в общественно-политической жизни, всегда помогая и содействуя нам, мужчинам.
Мы безмерно благодарны и признательны вам. Будьте всегда здоровыми, радостными и счастливыми, окруженными любовью и заботой родных. Пусть осуществятся все ваши заветные желания и цели.