Արցախի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ, գարնանային ջերմ ու պայծառ մի տոն, որը մենք միշտ նշում ենք անսահման սիրով ու երախտագիտությամբ համակված:
Մայրությունն ու գեղեցկությունը միահյուսված են իրար, քանզի յուրաքանչյուր մարդու համար ամենագեղեցիկը, ամենանուրբն ու քնքուշը, ամենաջերմն ու հոգատարը մայրն է, գեղեցիկ՝ իր անմնացորդ նվիրվածությամբ, իր փխրուն հոգու մեծությամբ, իր անփոխարինելի սիրով: Ամբողջ կյանքի ընթացքում մենք փորձում ենք այդ գեղեցկությունը գտնել մեր տիկնանց, քույրերի, դուստրերի, մեզ շրջապատող կանանց մեջ՝ դրանով իսկ գնահատելով ու մեծարելով նրանց:
Թանկագի՛ն արցախուհիներ,
Դուք ունեք առանձնահատուկ առաքելություն և դերակատարություն մեր կյանքում: Լինելով հարազատ օջախի պահապանն ու հենասյունը՝ դուք կարողանում եք նաև ձեր անգնահատելի ավանդը բերել հայրենի երկրի պաշտպանության, զարգացման ու զորացման, մատաղ սերնդի կրթության ու դաստիարակության գործում, ակտիվ մասնակցություն ունենալ հասարակական-քաղաքական կյանքում՝ միշտ օգնական ու աջակից լինելով մեզ՝ տղամարդկանց:
Մենք անչափ շնորհակալ ու երախտապարտ ենք ձեզ: Եղեք միշտ առողջ, ուրախ ու երջանիկ, շրջապատված հարազատների սիրով ու ջերմությամբ: Թող իրականանան ձեր բոլոր նվիրական իղձերն ու նպատակները:

Artsakh President Sends Congratulatory Address on Motherhood and Beauty Day
Artsakh President Bako Sahakyan sent congratulatory address in connection with the Motherhood and Beauty Day, Artsakh President’s press service reported.
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I extend my heartfelt congratulations on the Motherhood and Beauty Day, a warm and bright spring holiday which we always celebrate filled with boundless love and gratitude.
Motherhood and beauty intersect since the most beautiful and tender, the gentlest, warmest and caring person for anyone is the mother with her wholehearted devotion, with majesty of her fragile soul, with her indispensable love. Throughout the whole life we try to find that very beauty in our wives, sisters and daughters, in women around us thereby appreciating and praising them.
Dear Artsakh women,
You have a unique mission and role in our lives. Being the keeper and pillar of the native hearth you also manage to make your invaluable contribution to the defense, development and strengthening of the native country, educating and upbringing the younger generation, have an active participation in social and political life being always helpful and supportive of us, men.
We are endlessly thankful and grateful to you. Be always healthy, happy and joyful, surrounded by family love and warmth! May all your cherished dreams and goals come true!