Մասիս Մայիլյանը ելույթ է ունեցել Բուենոս-Այրեսի գրքի միջազգային փառատոնին
Մայիսի 1-ին Արգենտինայի Հանրապետությունում գտնվող Արցախի պատվիրակությունը այցի վերջին օրը մասնակցել է Բուենոս-Այրեսում կայացած գրքի 45–րդ միջազգային փառատոնին:
Հայտնի միջազգային միջոցառմանը մասնակից չորս տասնյակից ավելի երկրների շարքում Հայաստանը ներկայացված է առանձին տաղավարով, որի հավաքածուն համալրվել է Արցախի պատվիրակության կողմից նվիրված գրքերով:
Փառատոնի շրջանակներում կայացել է միջոցառում՝ նվիրված Հայաստանի Հանրապետությանը, որին ներկա էին ավելի քան 1200 հանդիսականներ: Միջոցառմանը ելույթ է ունեցել Արցախի պատվիրակության ղեկավար Մասիս Մայիլյանը: Իր խոսքում նա, մասնավորապես, ընդգծել է Արցախի ժողովրդի առանձնահատուկ սերը գրքի և ընթերցանության հանդեպ։
Նախարար Մայիլյանը շնորհակալություն է հայտնել Արգենտինայի Հանրապետության հայկական կառույցների ներկայացուցիչներին (IARA) և բոլոր նրանց, ովքեր ապահովել են արդյունավետ այցի կազմակերպումը:

Artsakh FM Delivered a Speech at the International Book Fair in Buenos Aires
On the last day of the visit to the Argentine Republic, the delegation of the Republic of Artsakh led by Foreign Minister Masis Mayilian participated in the 45th International Book Fair in Buenos Aires.
Among over forty countries participating in the famous international event Armenia was represented in a separate pavilion, the collection of which was replenished with books gifted by the Artsakh delegation.
An event dedicated to the Republic of Armenia took place within the framework of the Fair, at which over 1,200 spectators were present. Foreign Minister Masis Mayilian delivered a speech at the event. In particular, he noted the special love of book and reading by the people of Artsakh.
Minister Mayilian expressed his gratitude to the representatives of the Armenian organizations of the Argentine Republic (IARA) and all those who had ensured the organization of the productive visit.