Դոնալդ Թրամփը Վլադիմիր Պուտինի հետ հեռախոսազրույցը արդյունավետ է համարել
Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփն արդյունավետ է համարել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ունեցած հեռախոսազրույցը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Թրամփը գրել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում:
«Երկար և արդյունավետ հեռախոսազրույց եմ ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Ինչպես և «վհուկների որսի» մեկնարկից առաջ էի նշել, Ռուսաստանի ու Չինաստանի հետ հարաբերություններ ունենալը լավ է, ոչ թե վատ»,- գրել է Թրամփը:
ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են առևտրի, Վելեսուելայի, Ուկրաինայի, Հյուսիսային Կորեայի վերաբերյալ հարցերը, միջուկային զենքի տարածման կանխարգելման հարցերը: Երկրների ղեկավարների հեռախոսազրույցը տևել է մոտ մեկուկես ժամ:

Трамп назвал телефонные переговоры с Путиным продуктивными
Президент США Дональд Трамп написал в Twitter, что провёл продуктивный телефонный разговор с российским лидером Владимиром Путиным, передает RT.
''У меня был долгий и очень хороший разговор с президентом России Путиным. Как я всегда говорил, ещё задолго до того как началась охота на ведьм, ладить с Россией, Китаем и всеми - это хорошо, а не плохо'', - написал Трамп в Twitter.
Он отметил, что стороны обсудили вопросы торговли, ситуации в Венесуэле, на Украине и в Северной Корее, вопросы контроля над ядерными вооружениями, а также вымыслы о российском вмешательстве.