Վարչապետը ծանոթացել է «Արարատ Գրուպ» ջրերի գործարան ներդրումային ծրագրերին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Արարատի մարզի «Արարատ Գրուպ» ջրերի գործարան` ծանոթացել վերջինիս գործունեությանն ու առաջիկա ներդրումային ծրագրերին:
Վարչապետին տեղեկացվել է, որ գործարանն արտադրում է ջուր, հանքային ջուր և քաղցրահամ գազավորված ըմպելիքներ: 2007 թվականից մինչ օրս գործարանում կատարվել է 40 մլն դոլարի ներդրում, այն ակտիվ գործունեության փուլ է մտել 2014 թվականից: Արտադրանքի 70 տոկոսն արտահանվում է ԱՄՆ, Չինաստան և Ռուսաստանի Դաշնություն:
Նշվել է, որ մինչ 2020 թվականը նախատեսում են ներդրումային ծրագրի շրջանակում ընդլայնել գործարանը և արտադրել նաև գարեջուր: Նոր հոսքագծերի ավելացման արդյունքում նախատեսվում է ավելացնել նաև աշխատատեղերի թիվը. ներկայիս 100-ի փոխարեն այդ թիվը կհասցվի 300-350-ի:
Վարչապետ Փաշինյանը ողջունել է ընկերության զարգացման ծրագրերը և նշել, որ կառավարությունը պատրաստ է իր գործիքակազմերի շրջանակում օժանդակություն ցուցաբերել դրանց իրականացմանը:

Премьер-министр ознакомился с инвестиционными программами завода "Арарат групп"
Премьер-министр Никол Пашинян посетил завод по производству воды "Арарат Групп" Араратской области, ознакомился с его деятельностью и предстоящими инвестиционными проектами.
Премьер-министру сообщили, что завод производит воду, минеральную воду и газированные напитки. С 2007 года инвестировано 40 миллионов долларов. 70% продукции экспортируется в США, Китай и Российскую Федерацию.
Было отмечено, что в рамках инвестиционной программы планируется до 2020 года расширить завод и начать производство пива. В результате увеличения количества конвейеров также планируется увеличить количество рабочих мест: вместо нынешних 100 этот показатель увеличится до 300-350.
Премьер-министр Пашинян приветствовал программы развития компании и отметил, что правительство в рамках своего инструментария готово помочь в реализации этих проектов.