Արցախը շահագրգռված է Ավստրալիայի հետ կապերի խորացմամբ և ընդլայնմամբ. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ընդունել է Ավստրալիայի միավորված եկեղեցու և Ավստրալիայի հայ ավետարանչական ընկերակցության մի խումբ ներկայացուցիչների:
Քննարկվել են մարդասիրական ոլորտում Ավստրալիայի և Արցախի հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը նշել է, որ Արցախը շահագրգռված է Ավստրալիայի հետ կապերի խորացման և ընդլայնման մեջ՝ կարևորելով այստեղ Ավստրալիայի միավորված եկեղեցու և Ավստրալիայի հայ ավետարանչական ընկերակցության աջակցությունն ու գործուն մասնակցությունը:

Bako Sahakyan: Artsakh Is Interested in Deepening and Expanding Relations with Australia
On 11 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of representatives of the Australian Uniting Church and the Armenian Missionary Association of Australia, the press-service of Artsakh Republic President reports.
Issues on the development of partnership in the humanitarian dimension between Australia and Artsakh were on the discussion agenda.
The President noted that Artsakh is interested in deepening and expanding relations with Australia, stressing the importance of assistance and substantial involvement of the Australian Uniting Church and Armenian Missionary Association of Australia in that respect.