Բակո Սահակյան. Մաղթում եմ խաղաղ ու անամպ երկինք, ուրախ ու անհոգ մանկություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
«Սիրելի՛ երեխաներ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիդ այս հրաշալի տոնի՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Շնորհավորում եմ ձեր հայրիկներին ու մայրիկներին, ձեր տատիկներին ու պապիկներին, ովքեր ամեն օր ու ամեն ժամ շրջապատում են ձեզ անսահման սիրով ու ջերմությամբ, անում են հնարավորը, որպեսզի դուք մեծանաք առողջ ու երջանիկ: Թող իրականություն դառնան ձեզ հետ կապված նրանց բոլոր երազանքներն ու նպատակները, թող ձեր ծնողները միշտ հպարտանան ձեզնով, ձեր հաջողություններով ու ձեռքբերումներով:
Պետությունն այսուհետ էլ կշարունակի իրականացնել տարբեր ծրագրեր ձեր կրթության, դաստիարակության, առողջության հետ կապված խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Այս տոնական օրը մաղթում եմ բոլորիդ խաղաղ ու անամպ երկինք, ուրախ ու անհոգ մանկություն: Թող ձեր կյանքը լցված լինի ամենավառ գույներով, ձեր ճանապարհը միշտ լինի հարթ ու կանաչ:

On 1 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the International Children's Day.
"Dear kids,
I send you my most heartfelt congratulations on this gorgeous day, International Children's Day. I congratulate your parents and grandparents who wrap you every single day and every single moment in unconditional love and warmth, spare no efforts to ensure you grow up in good health and happiness. Let all their cherished dreams and visions for you come true, let your parents always take pride in you, your gains and achievements.
The state will pursue implementing diverse programs to address the challenges connected with your education, upbringing and health.
On this remarkable date, I wish you all clear blue sky overhead, a joyous and carefree childhood. Let your life be flooded with the brightest colors, let your path be smooth and green-lit. I wish you a happy holiday, dear children!"