Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 6-7-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Վարչապետը կմասնակցի Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին և հանդես կգա ելույթով:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Նախատեսվում են վարչապետի այլ հանդիպումներ երկրների առաջնորդների, կառավարությունների ներկայացուցիչների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, հանդես կգա մամուլի ասուլիսով:

Prime Minister Nikol Pashinyan to Pay Working Visit to Russian Federation
Prime Minister Nikol Pashinyan will pay a working visit to the Russian Federation on June 6-7, 2019. The Premier will attend the St. Petersburg International Economic Forum. Nikol Pashinyan will deliver a speech at the Forum.
Prime Minister Pashinyan will meet with RF President Vladimir Putin. The head of the Armenian government is also scheduled to meet with heads of state, government representatives and heads of international organizations.
Nikol Pashinyan shall hold a meeting with representatives of the Armenian community in St. Petersburg and will give a press conference.