Արցախի ԱԳ նախարարն ընդունել է Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի պատվիրակությանը
Հունիսի 11-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի «Heritage Club» ուսանողական ակումբի անդամներին՝ համալսարանի ուսանողական գրասենյակի տնօրեն Ռազմիկ Կապրիելյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ Մասիս Մայիլյանը գոհունակություն է հայտնել Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Հայկազյան համալսարանի միջև 2018 թ. հաստատված և դինամիկ զարգացող համագործակցության կապակցությամբ։ ԱԳ նախարարը նշել է փոխշահավետ համագործակցության պահպանման և հետագա խորացման կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է ուսանողների հարցերին, որոնք վերաբերում էին հանրապետության միջազգային ճանաչման գործընթացին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և համահայկական նշանակության հարցերի առաջմղման գործում սփյուռքի դերին:
Հայկազյան համալսարանի ուսանողները Արցախի արտաքին գործերի նախարարության գրադարանին են նվիրել պատմությանը և փիլիսոփայությանը վերաբերող գրքեր:

Глава МИД Арцаха принял делегацию Ливанского университета "Айказян"
11 июня министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял членов студенческого клуба "Heritage Club" Ливанского университета "Айказян" во главе с директором студенческого офиса университета Размиком Каприеляном.
Приветствовав членов делегации, Масис Маилян выразил удовлетворение динамично развивающимся сотрудничеством между Министерством иностранных дел Республики Арцах и университетом "Айказян", установленным в 2018 году. Министр иностранных дел отметил важность сохранения и дальнейшего углубления взаимовыгодного сотрудничества.
В ходе встречи глава внешнеполитического ведомства Арцаха ответил на вопросы студентов о процессе международного признания республики, мирном урегулировании азербайджано-карабахского конфликта и роли диаспоры в продвижении вопросов всеармянского значения.