Դոնալդ Տուսկը կիսվել է Հայաստան այցի տպավորություններով
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը կիսվել է Հայաստան այցի տպավորություններով՝ փոխելով «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջի գլխավոր նկարը՝ Նորատուսի խաչքարերի համալիրում արված լուսանկարով: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Դոնալդ Տուսկը գրառում է կատարել՝ նշելով, որ Հայաստանը եվրոպական ընտանիքի և մշակույթի անբաժանելի մասն է:
«Անկեղծ մարդկանց վայր, ում համար ազատությունն արժեք է: Սևանավանքը հուշարձան է, որը փաստում է Հայաստանի հազարամյա ազդեցությունը եվրոպական մշակույթի վրա»,- գրել է նա:
Եվրոպական խորհրդի նախագահը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում նաև լուսանկարներ է հրապարակել Սևանավանք և Նորատուս կատարած իր այցից, ինչպես նաև Երևանի կենտրոնում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ զբոսնելիս:

"Место подлинных людей, которые дорожат свободой": Туск поделился своими впечатлениями об Армении
Председатель Европейского совета Дональд Туск поделился впечатлениями о своем визите в Армению, изменив главную фотографию своей страницы в Facebook фотографией в комплексе хачкаров в Норатусе. Как сообщает "Арменпресс", Дональд Туск отметил, что Армения является неотъемлемой частью европейской семьи и культуры.
"Армения является неотъемлемой частью европейской семьи и культуры. Место подлинных людей, которые дорожат свободой. Севанаванк является памятником, который свидетельствует о тысячелетнем влиянии Армении на европейскую культуру", - написал Туск.
Он также разместил на своей страницы в Facebook  фотографии своего визита в Севанаванк и Норатус, а также прогулки по центру Еревана с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.