Նեպալում հեղեղումների և սողանքների զոհերի թիվը հասել է 90-ի
Նեպալում տեղատարափ անձրևների հարուցած հեղեղումների և սողանքների զոհերի թիվը հասել է 90-ի, ևս 31 մարդ համարվում է անհայտ կորած, հաղորդել է ANI գործակալությունը՝ վկայակոչելով Նեպալի ներքին գործերի նախարարությանը: Ավելի վաղ հաղորդվել էր 78 զոհվածների և 40 տուժածների մասին:
«Ավելի քան 3366 մարդ է փրկվել ամբողջ երկրում: Տվյալների հավաքումը և օգնության բաշխումն ընթանում են լրիվ ընթացքով»,- մեջբերում է անում գործակալությունը նախարարության հաղորդագրությունից:
Սանիտարական պայմանների բացակայությունն ուժեղացրել է երկյուղները համաճարակների հնարավոր բռնկման հետ կապված: Նեպալի իշխանություններն առայժմ որոշել են օգնություն չխնդրել այլ պետություններից և տեղական անձնակազմին ուղարկել են արագացնելու տարհանումը և արտակարգ օգնության ցուցաբերումը:

Число жертв наводнений и оползней в Непале возросло до 90 человек
Число жертв наводнений и оползней в Непале, вызванных проливными дождями, возросло до 90 человек, еще 31 числится пропавшим без вести, передает РИА Новости со ссылкой на агентство ANI.
Ранее сообщалось о 78 погибших и 40 пострадавших.
"Более 3366 человек были спасены по всей стране. Сбор данных и распределение помощи идут полным ходом",- приводит агентство сообщение министерства.
Отсутствие санитарных условий усилило опасения о возможности вспышки эпидемий. Власти Непала пока решили не просить помощи у других государств и направили местный персонал ускорить эвакуацию и оказать чрезвычайную помощь.
Как сообщает агентство, проливные дожди, обрушившиеся на Непал 11 июля, затронули 31 район из 70 по всей стране. По данным властей, в этих местностях задействованы по меньшей мере 27 тысяч полицейских, 8 тысяч военнослужащих и 8150 вооруженных полицейских сил.