Հայաստանի և Ռուսաստանի կառավարությունների համատեղ որոշմամբ Սիրիա ուղարկվեց մարդասիրական օգնություն
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների համատեղ որոշմամբ Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն ուղարկվեց Ռուս-հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի կողմից տրամադրված հերթական մարդասիրական օգնությունը:
Օգնությունը ուղարկվել է հայ-ռուսական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի միջոցների հաշվին:
Մարդասիրական օգնությունը նախատեսված է Սիրիայի բնակչության համար, որը տուժել է ռազմական կոնֆլիկտի հետևանքով:
ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը՝ 9 բեռնատարներում բեռնված մարդասիրական օգնությունը ճանապարհել է դեպի Սիրիա:
Այն պարունակում է մսի պահածո՝ 52,5 տոննա, ձկան պահածո՝ 35 տոննա, 40 տոննա շաքարավազ, ինչպես նաև չոր օրապահիկ՝ մոտ 14,5 տոննա քաշով:
Հայկական և ռուսական կողմերի ներկայացուցիչները մարդասիրական օգնությունը հանձնելու են Սիրիայի կարմիր մահիկի ներկայացուցչությանը, որի միջոցով էլ պետք է իրականացվի հետագա բաշխումը:

По общему решению правительств Армении и России в Сирию отправлена гуманитарная помощь
Совместным решением правительства Республики Армения и Российской Федерации очередная гуманитарная помощь, предоставленная Российско-армянским центром гуманитарного реагирования, была отправлена в Сирийскую Арабскую Республику.
Помощь была отправлена за счет Российско-армянского центра гуманитарного реагирования.
Гуманитарная помощь была предназначена для населения Сирии, которые пострадали в результате военного конфликта.
Феликс Цолакян, Министр по чрезвычайным ситуациям РА проводил в Сирию гуманитарную помощь, загруженную в 9 грузовых автомобилей.
Гуманитарная помощь содержит мясные консервы-52.5 тонны, рыбные консервы-35 тонны, сахарный песок-40 тонны, а так же сухой паек около 14.5 тонн весом.
Представители армянских и русских сторон передадут гуманитарную помощь представителю Красного Полумесяца Сирии, с помощью которого будет осуществляться дальнейшее распределение.