Հայաստանի և Ռուսաստանի կառավարությունների համատեղ որոշմամբ Սիրիա ուղարկվեց մարդասիրական օգնություն
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների համատեղ որոշմամբ Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն ուղարկվեց Ռուս-հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի կողմից տրամադրված հերթական մարդասիրական օգնությունը:
Օգնությունը ուղարկվել է հայ-ռուսական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի միջոցների հաշվին:
Մարդասիրական օգնությունը նախատեսված է Սիրիայի բնակչության համար, որը տուժել է ռազմական կոնֆլիկտի հետևանքով:
ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը՝ 9 բեռնատարներում բեռնված մարդասիրական օգնությունը ճանապարհել է դեպի Սիրիա:
Այն պարունակում է մսի պահածո՝ 52,5 տոննա, ձկան պահածո՝ 35 տոննա, 40 տոննա շաքարավազ, ինչպես նաև չոր օրապահիկ՝ մոտ 14,5 տոննա քաշով:
Հայկական և ռուսական կողմերի ներկայացուցիչները մարդասիրական օգնությունը հանձնելու են Սիրիայի կարմիր մահիկի ներկայացուցչությանը, որի միջոցով էլ պետք է իրականացվի հետագա բաշխումը:

By the joint decision of the Russian Federation and the Republic of Armenia recurrent humanitarian support provided by the Russian-Armenian Humanitarian Response Center was sent to the Syrian Arab Republic.
The support was sent by the means of Armenian-Russian Humanitarian Response Center.
The humanitarian support is intended for the population of Syria who suffered as a result of military conflict.
Minister of Emergency Situations Feliks Tsolakyan sent the humanitarian support loaded in 9 trucks to Syria.
It includes 52.5 tones of canned meat, 35 tones of canned fish, 40 tones of sugar, as well as about 15 tones of standard ration.
Representatives of the Armenian and Russian sides will hand the humanitarian support to the representation of the Syrian Arab Red Crescent through which further distribution should be carried out.