Ժան-Կլոդ Յունկերն առողջական խնդիրների պատճառով ընդհատել է արձակուրդն Ավստրիայում
Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերն առողջական խնդիրների պատճառով ընդհատել է իր արձակուրդն Ավստրիայում և ուղևորվել Լյուքսեմբուրգ՝ ենթարկվելու հրատապ վիրահատության։ Այս մասին փոխանցում է Euronews-ը՝ հղում կատարելով Եվրահանձնաժողովի նախագահի մամլո ծառայությանը:
"Ժան Կլոդ Յունկերը ստիպված է եղել ընդհատել իր արձակուրդն Ավստրիայում առղջական խնդիրների պատճառով: Նա վերադարձել է Լյուքսեմբուրգ, որտեղ կենթարկվի շտապ վիրահատության (լեղապարկի վիրահատական հեռացում)", - ասված է նրա մամլո ծառայության հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք, որ Ժան-Կլոդ Յունկերի պաշտոնավարման ժամկետն ավարտվում է այս տարվա հեկտեմմբերի 31-ին: Եվրահանձնաժողովի ղեկավարի պաշտոնում նրան կփոխարինի Ուրսուլա Ֆոն Դեր Լայենը:

European Commission chief Jean-Claude Juncker has cut his holiday short to Austria for urgent surgery to remove gallbladder, Euronews reported referring to his press team statement.
"Jean-Claude Juncker had to shorten his holiday in Austria for medical reasons. He was taken back to Luxembourg where he will undergo an urgent cholecystectomy (surgical removal of the gallbladder)," the team statement mentioned.
Jean-Claude Juncker will step down on October 31 as head of the Commission. He will be replaced by former German Minister of Defence Ursula von der Leyen, who will be the first woman to lead the EU institution.