Բոլիվիայի նախագահն անձամբ է մասնակցել անտառային հրդեհների մարմանը
Բոլիվիայի նախագահ Էվո Մորալեսը մեկնել է անտառային հրդեհների գոտի, և անձամբ մասնակցել է բռնկման օջախների մարմանը, հայտնում է Agencia Boliviana de Información-ը:
Գործակալության տվյալներով՝ պետության ղեկավարը նախագահին կից նախարար Խուան Ռամոն Կինտանայի և պաշտպանության նախարար Խավիեր Սավալետայի հետ մեկնել է Սանտա Կրուսի դեպարտամենտի Չիկիտանիայի տարածաշրջան:
Ավելի վաղ Բոլիվիայի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ ավելի քան 700 հազար հեկտար անտառ է բռնկվել Սանտա Կրուսի դեպարտամենտում: Մասշտաբային անտառային հրդեհներ են մոլեգնում նաև Բրազիլիայում և Պարագվայում:

Президент Боливии лично принял участие в тушении лесных пожаров
Президент Боливии Эво Моралес отправился в зону, где бушуют лесные пожары, и лично принял участие в тушении очагов возгорания, сообщает ТАСС со ссылкой на Agencia Boliviana de Información.
По данным агентства, глава государства вместе с министром при президенте Хуаном Рамоном Кинтаной и министром обороны Хавьером Савалетой отправился в регион Чикитания в департаменте Санта-Крус.
Ранее Министерство обороны Боливии сообщило, что огнем охвачены более 700 тыс. гектаров леса в департаменте Санта-Крус. С масштабными лесными пожарами также столкнулись Бразилия и Парагвай.