Մերժման խնդիր չէ, սա արտահայտությունն է ինքնիշխանության. Մնացականյանը՝ միջազգային տնտեսական համաժողովին չմասնակցելու մասին
ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանից լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ ինչու՞ է Հայաստանը հրաժարվել մասնակցել Լեհաստանում կայանալիք տնտեսական համաժողովինհայտնում է «Այսօր»-ը:
«Սա մերժման խնդիր չէ, սա արտահայտությունն է ինքնիշխանության: Մենք չենք մերժել, վարչապետն ունի այցերի իր ծրագիրն ու իր ներքին քաղաքականության գերակայությունները: Մեզ պետք է ուղղակի համադրել և գտնել՝ ինչպես վարվել նմանատիպ տարբեր հարցերում: Սրանից ելնելով էր, որ այսպես վարվեցինք», - ասաց Մնացականյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Հայաստանը չի հաստատել վարչապետի մասնակցությունը Լեհաստանի Կրինիցա-Զրդույ քաղաքում անցկացվելիք 29-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովին:

"Вопрос не в отказе, это выражение суверенитета": Мнацаканян о неучастии в Международном экономическом форуме
Сегодня после заседании правительства журналисты спросили у министра иностранных дел Зограба Мнацаканяна, почему Армения отказалась участвовать в Международном экономическом форуме в Польше, передает Aysor.am.
"Вопрос не в отказе, это выражение суверенитета. Мы не отказались, у премьер-министра есть своя программа визитов и свои внутриполитические приоритеты. Нам просто нужно сопоставить и понять, как поступить в разных подобных вопросах. Исходя из этого, мы поступили таким образом", - сказал Зрограм Мнацаканян.
Ранее сообщалось, что Армения не подтвердила участие премьер-министра Армении Никола Пашиняна в 29-ом Международном экономическом форуме в польском городе Криница-Зрдуй.