Եվրահանձնաժողովը կոչ է արել պատրաստվել «կոշտ» Brexit-ին
Եվրահանձնաժողովը կոչ է արել Եվրամիությունում մնացած 27 երկրների քաղաքացիներին ու բիզնեսին՝ պատրաստվել «կոշտ» Brexit-ի հնարավորությանը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում РИА Новости-ն, ասվում է ԵՀ-ի հաղորդագրության մեջ:
«Առանց գործարքի Brexit-ին պատրաստ լինել՝ Եվրահանձնաժողովի եզրափակիչ կոչը ԵՄ-ի բոլոր քաղաքացիներին ու բիզնեսին՝ նախապատրաստվելու 2019 թվականի հոկտեմբերի 31-ին Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն»,-ասվում է աղորդագրությունում:
Ռելիզում նշվում է, որ «կոշտ» Brexit-ը մնում է իրադարձությունների զարգացման հնարավոր ելքը: Ընդ որում՝  երկրի և միության այդ «ապահարզանը» զգալի դժվարություններ կբերի ԵՄ-ի քաղաքացիների ու բիզնեսի համար, կունենա լուրջ բացասական տնտեսական էֆեկտ, որն ավելի ուժեղ կդրսևորվի Բրիտանիայում, նշում է ԵՀ-ն:

Еврокомиссия призвала готовиться к возможности "жесткого" Brexit
Еврокомиссия призвала граждан и бизнес остающихся в Евросоюзе 27 стран подготовится к возможности "жёсткого" Brexit. Об этом, как передает РИА Новости, говорится в сообщении ЕК.
"Готовность к Brexit "без сделки": финальный призыв Еврокомиссии ко всем гражданам и бизнесу ЕС подготовиться к выходу Великобритании 31 октября 2019 года", - говорится в нем.
В релизе отмечается, что "жесткий" Brexit остается возможным исходом развития событий. При этом такой "развод" страны и союза принесёт значительные трудности для граждан и бизнеса ЕС, будет иметь серьёзный негативный экономический эффект, который будет куда сильнее ощущаться в Британии, отмечает ЕК.