Հայաստան է արտահանձնվել ճանապարհային ոստիկանի սպանության մեղադրանքով 2001 թվականից հետախուզվողը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Սեպտեմբերի լույս 7-ի գիշերը ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողների ուղեկցությամբ Մոսկվայից Երևան տեղափոխվեց Վաղարշապատում հաշվառված 48-ամյա մի տղամարդ։ Նա 2001 թվականից հետախուզվում էր սպանության, բանդիտիզմի և պաշտոնատար անձի կոչումը կամ իշխանությունն ինքնակամ յուրացնելու մեղադրանքով, խափանման միջոցը՝ կալանք։
Հետևողական աշխատանքի արդյունքում նախորդ տարվա սեպտեմբերին ոստիկանության ՔՀԳ վարչության ծառայողները օպերատիվ տվյալներ էին ստացել, որ առանձնապես ծանր հանցագործության մեղադրանքով հետախուզվողը թաքնվում է Ռուսաստանի Ռամենսկ քաղաքում։ Ռուսաստանի Դաշնության ներքին գործերի նախարարության գործընկերների հետ արդյունավետ համագործակցության շնորհիվ հետախուզվողը հայտնաբերվել ու ձերբակալվել էր։ Հայտնաբերումից մեկ տարի անց 48-ամյա տղամարդը արտահանձնվեց Հայաստան։
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները ևս մեկ անգամ հաստատեցին, որ չբացահայտվող հանցագործություններ ու չհայտնաբերվող հետախուզվողներ չկան․ ամեն ինչ ժամանակի և հետևողական աշխատանքի հարց է։

Правоохранительные органы России выдали Армении разыскиваемого за убийство полицейского мужчину (видео)
Спустя год после задержания правоохранительные органы России выдали Армении разыскиваемого более пятнадцати лет за убийство сотрудника дорожной полиции мужчину, передает РУСАРМИНФО.
"В ночь на 7 сентября в сопровождении сотрудников уголовного розыска армянской Полиции из Москвы в Ереван переведен прописанный в городе Вагаршапат 48-летний мужчина, который с 2001 года разыскивается за убийство, бандитизм и обвиняемый в самовольном присвоении звания должностного лица или властных полномочий", - сообщает пресс-служба армянской полиции.
Отмечается также, что в сентябре прошлого года сотрудники уголовного розыска Армении получили оперативную информацию, что мужчина скрывается в городе Раменское в России. В ходе взаимодействия с российскими коллегами, разыскиваемый был обнаружен и арестован сотрудниками правоохранительных органов России.