Թուրքիայի նախագահի փեսան պայմանական ազատազրկման է դատապարտվել
Թուրք ֆուտբոլիստ Արդա Թուրանը, որի տրանսֆերային իրավունքները պատկանում են «Բարսելոնային», երկու տարի 8 ամսվա ազատազրկման է դատապարտվել:
Ինչպես հաղորդում է РБК-ն՝ 32-ամյա ֆուտբոլիստի պատիժը պայմանական բնույթ է կրում, քանի որ նախկինում նա դատապարտված չի եղել: Թուրանն ազատությունից կզրկվի միայն առաջիկա տարիներին կրկին իրավախախտման գրանցման դեպքում:
2018-ի հոկտեմբերին Թուրանը ծեծկռտուք էր սարքել թուրք երգիչ Բերքայ Շահինի հետ Ստամբուլի գիշերային ակումբներից մեկում և կոտրել էր նրա քիթը: Տուժածի խոսքով՝ Թուրանն անհանգստացնում էր իր կնոջը:
Թուրանն, իր հերթին, միջադեպը մեկնաբանել էր որպես թյուրիմացություն: Ավելի ուշ նա ներողություն էր խնդրել Շահինից:

Зять Эрдогана из ''Барселоны'' получил условный срок
Полузащитник клуба "Истанбул Башакшехир" Арда Туран, права на которого принадлежат "Барселоне", приговорен к двум годам восьми месяцам тюремного заключения. Как передает РБК, об этом сообщает Би-би-си, также информацию подтверждают турецкие издания Hurriyet и Son Dakika Turk. Наказание 32-летнего футболиста носит условный характер, так как ранее он не был судим. Турана лишат свободы лишь в случае повторного правонарушения в ближайшие годы.
В октябре 2018 года Туран подрался с турецким певцом Беркаем Шахином в одном из ночных клубов Стамбула и разбил ему нос. По словам пострадавшего, футболист приставал к его жене. Туран объяснил конфликт недопониманием.
Позднее Туран извинился перед Шахином. Он пришел в больницу к певцу, пронес с собой пистолет и попросил пристрелить его. Шахин отказался взять оружие в руки.