Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել նվիրված ռազմավարական զորավարժությունների անցկացման հետ կապված հարցերին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում ռազմավարական զորավարժությունների անցկացման հետ կապված հարցերին:
Երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ զորավարժությունների պատշաճ մակարդակով կազմակերպման և դրա հետ կապված բոլոր հարցերի լուծման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh Convened a Working Consultation on the Issues of Conducting Strategic Military Maneuvers
On 18 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a working consultation on the issues of conducting strategic military maneuvers in the republic.
The Head of the State gave concrete instructions to the heads of the concerned bodies towards proper organization of the military maneuvers and solution of all the issues in that respect.
Minister of State Grigory Martirosyan, Secretary of the Security Council Arshavir Gharamyan, Defense minister Karen Abrahamyan and other officials partook at the consultation.