Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել նվիրված ռազմավարական զորավարժությունների անցկացման հետ կապված հարցերին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում ռազմավարական զորավարժությունների անցկացման հետ կապված հարցերին:
Երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ զորավարժությունների պատշաճ մակարդակով կազմակերպման և դրա հետ կապված բոլոր հարցերի լուծման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха провел рабочее совещание, посвященное вопросам проведения стратегических военных учений
18 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное вопросам проведения в республике стратегических военных учений.
Глава государства дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по организации учений на надлежащем уровне и решению всех связанных с ними вопросов.
В совещании приняли участие госминистр Григорий Мартиросян, секретарь Совета безопасности Аршавир Гарамян, министр обороны Карен Абрамян, другие должностные лица.