Քիմ Քարդաշյանին առաջարկվել է նորաստեղծ SKIMS ապրանքանիշը Հայաստան բերել
ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը (ANCA) շնորհակալություն է հայտնել ամերիկյան Keeping up with the Kardashians իրապատում շոուի հայ աստղ Քիմ Քարդաշյանին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման ուղղությամբ, ինչպես նաև Հայաստանն աշխարհում ավելի ճանաչելի դարձնելու քայլերի համար: ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբն առաջարկել է ամերիկահայ աստղին իր նորաստեղծ SKIMS ապրանքանիշը Հայաստան բերել և այստեղ արտադրություն կազմակերպել:
«Տեղյակ ենք, որ Թուրքիայում սկսել եք Ձեր` SKIMS ապրանքանիշի ապրանքների արտադրությունը: Խնդրում ենք մտածել նույն արտադրությունը Հայաստանում կազմակերպելու մասին ևս, քանի որ Հայաստանը երկիր է, որն աշխարհին հայտնի է իր զարգացած արհեստագործությամբ և ծառայությունների մատուցման որակով»,- ասվում է Քիմ Քարդաշյանին ուղղված թվիթերյան գրառման մեջ:
Keeping up with the Kardashians իրապատում շոուի հայ աստղն արձագանքել է հանձնախմբի թվիթերյան գրառմանը: Նա նշել է, որ մոտ ապագայում մեկնելու է Հայաստան, և որ այնտեղ «մեծ պլաններ ունի»: «Առաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում կմեկնեմ Հայաստան: Հուսով եմ՝ իմ այցով կկարողանամ նպաստել տեղի առևտրային ոլորտի առաջընթացին, հայերի համար աշխատատեղերի ստեղծմանը՝ ներառյալ այնտեղ՝ Հայաստանում, SKIMS ապրանքանիշի արտադրությունը»,- գրել է Քիմ Քարդաշյանը։
«Մենք անհամբեր սպասում ենք ձեր առաջիկա ուղևորությանը Հայաստան, գնահատում ենք այն ամենը, ինչ անում եք»,- արձագանքել է ANCA-ն, գրում է Tert.am-ը:
Նշենք, որ Քիմը SKIMS ապրանքանիշը հիմնադրել է այս տարվա ամռան սկզբին: Այն թողարկում է մարմինը ձգող ներքնազգեստի հավաքածուներ։ Հիշեցնենք, որ ամերիկահայ աստղը մասնակցելու է «WCIT 2019» ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովին՝ որպես հատուկ հիմնական զեկուցող և պանելիստ։ ՏՏ աշխարհի ամենահեղինակավոր միջոցառումներից մեկն այս տարի տեղի է ունենալու Երևանում՝ Հայաստանում, հոկտեմբերի 6-9-ին։

Ким Кардашьян хочет открыть рабочие места для армян
Армянский национальный комитет Америки (АНКА) поблагодарил звезду телешоу Keeping Up with the Kardashians армянского происхождения Ким Кардашьян за шаги по признанию Геноцида армян и то, что она сделала Армению более узнаваемой в мире. Армянский национальный комитет Америки (ANCA) предложил американской звезде армянского происхождения привезти свой недавно созданный бренд SKIMS в Армению и организовать здесь производство. "Мы знаем, что вы начали производство продукции бренда SKIMS в Турции. Просим, подумайте об организации такого же производства и в Армении, так как Армения - страна, известная во всем мире благодаря своему высокому мастерству и качеству обслуживания", - говорится в сообщении в Твиттере, адресованном Ким Кардашьян.
Ким Кардашьян ответила на пост АНКА в Твиттере. Она отметила, что в ближайшее время едет в Армению и у нее там "большие планы". "Я поеду в Армению в ближайшие две недели. Я надеюсь, что своим визитом мне удастся способствовать прогрессу местного коммерческого сектора, созданию рабочих мест для армян, в том числе в производстве бренда SKIMS в Армении", - написала Ким Кардашьян. "Мы с нетерпением ждем вашей поездки в Армению и ценим все, что вы делаете", - ответил АНКА, пишет Tert. Отметим, что Ким основала бренд SKIMS в начале этого лета. Он выпускает коллекции боди, утягивающие тело. Напомним, что американская звезда армянского происхождения примет участие в 23-м Всемирном форуме WCIT 2019 IT в качестве специального докладчика и панелиста. В этом году в Ереване, 6-9 октября, состоится одно из самых престижных в мире событий в сфере информационных технологий.