Էրդողանը կարող է չեղարկել իր այցն ԱՄՆ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևի քվեարկության պատճառով
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կարող է չեղարկել իր այցը Վաշինգտոն Ներկայացուցիչների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանության բանաձևի ընդունման պատճառով, տեղեկացնում է Reuters-ը։
Էրդողանը պետք է Վաշինգտոնում լինի նոյեմբերի 13-ին նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրավերով, բայց անցած շաբաթ նա հայտարարել է, որ Ներկայացուցիչների պալատի քվեարկությունն այդ պլանները կասկածի տակ է դրել։
«Այդ քայլերը լրջորեն մթագնում են երկու երկրների կապերը։ Այդ որոշումների պատճառով Էրդողանի այցը կարող է հետաձգվել»,- ասել է թուրք բարձրաստիճան պաշտոնյան, որին հղում է կատարում գործակալությունը։

Эрдоган может отменить свой визит в Вашингтона из-за резолюции о признании Геноцида армян
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган может отменить визит в Вашингтон в связи с признанием Палатой представителей Геноцида армян, сообщает Reuters со ссылкой на трех турецких чиновников.
Эрдоган должен быть в Вашингтоне 13 ноября по приглашению президента Дональда Трампа, но на прошлой неделе он заявил, что голосование в Палате представителей подставило эти планы под сомнение.
«Эти шаги серьезно омрачают связи между двумя странами. Из-за этих решений визит Эрдогана может быть отложен», - сказал высокопоставленный турецкий чиновник, добавив, что окончательное решение пока не принято.