Բակո Սահակյանը Բրյուսելում այցելել է Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի գրասենյակ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 7-ին Բրյուսել քաղաքում այցելել է Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի գրասենյակ, հանդիպել ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատրյանի, գրասենյակի ղեկավար Գասպար Կարապետյանի եւ աշխատակիցների հետ:
Քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին, եվրոպական տարբեր հարթակներում Արցախի մասին ճշմարտացի տեղեկատվության ներկայացմանը եւ այլ ոլորտների առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի աշխատանքն՝ ուղղված Արցախի սատարմանը, եւ հույս հայտնել, որ կառույցը նույն եռանդով կշարունակի իր հայրենանվեր գործունեությունը:

Президент Республики Арцах посетил центральный офис Европейской комиссии ''Ай Дата''
7 ноября в Брюсселе Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил центральный офис Европейской комиссии "Ай Дата", где встретился с представителем Бюро АРФ "Дашнакцутюн" Акопом Тер-Хачатряном, руководителем структуры Каспаром Карапетяном и сотрудниками.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся связей между Арцахом и Диаспорой, представления объективной информации об Арцахе на различных европейских площадках и других сфер.
Президент высоко оценил работу Европейской комиссии "Ай Дата", направленную на содействие Арцаху, и выразил надежду, что структура продолжит свою патриотичную деятельность с той же энергией.