Բակո Սահակյանը հանդիպել է Բելգիայի ֆրանկոֆոն շրջանակների մի խումբ անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 8-ին հանդիպում է ունեցել Բելգիայի ֆրանկոֆոն շրջանակների մի խումբ անդամների հետ, որոնց կազմում էին Բելգիայի դաշնային և տարածաշրջանային խորհրդարանների անդամներ, հասարակական, քաղաքական և գիտամշակութային ոլորտների ներկայացուցիչներ:
Քննարկվել են քաղաքական, մարդասիրական, գիտակրթական, մշակութային և մի շարք այլ ոլորտներում երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ Բելգիայի ֆրանկոֆոն համայնքի և կառույցների հետ Արցախի կապերը դինամիկորեն զարգանում են՝ հույս հայտնելով, որ ապագայում դրանք էլ ավելի կամրապնդվեն և կընդլայնվեն:

Президент Арцаха встретился с группой представителей франкофонских кругов Бельгии
8 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с группой представителей франкофонских кругов Бельгии - членами федеральных и региональных парламентов Бельгии, деятелями общественной, политической и научно-культурной сфер.
Были обсуждены вопросы, касающихся двусторонних отношений в политической, гуманитарной, научно-образовательной, культурной и других сферах.
Глава государства с удовлетворением отметил, что связи с франкофонской общиной и структурами Бельгии динамично развиваются, выразив надежду, что в будущем они еще более укрепятся и расширятся.