Գազայի հատվածին Իսրայելի հարվածներից 16 պաղեստինցի է զոհվել
Առնվազն 16 պաղեստինցի է զոհվել նոյեմբերի 12-ից Գազայի հատվածին իսրայելական բանակի չդադարող հարվածների արդյունքում, տուժել է՝ շուրջ 50 մարդ: Այս մասին հաղորդել է Dunia al-Watan նորությունների պորտալը՝ հղվելով պաղեստինյան անկլավի առողջապահության նախարարության տվյալները:
Պաղեստինյան խմբավորումները և Իսրայելի բանակն արդեն մեկ օր է հարվածներ են փոխանակում այն բանից հետո, երբ նոյեմբերի 12-ի լուսաբացին ռմբակոծման հետևանքով Գազայում սպանվեցին «Իսլամական ջիհադ» խմբավորման ազդեցիկ հրամանատար Բահա Աբու ալ Աթան և նրա կինը: Այդ ընթացքում Գազայից հրեական պետության տարածք են արձակվել ավելի քան 250 հրթիռ և ակնանետային արկ: Ոչ մեծ ընդմիջումներով մինչև հիմա գնդակոծումները շարունակվում են, իսկ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ են հասցնում արմատականների օբյեկտներին:

При ударах Израиля по сектору Газа погибли 16 палестинцев
Не менее 16 палестинцев стали жертвами непрекращающихся со вторника ударов израильской армии по сектору Газа, еще около 50 пострадали. Об этом сообщил в среду новостной портал Dunia al-Watan со ссылкой на данные минздрава палестинского анклава, сообщает ТАСС.
По информации ведомства, только за сегодняшний день убиты пять жителей сектора. Некоторое время назад боевая авиация атаковала группу арабов в районе Эт-Туффах в городе Газа, в результате чего погибли три человека.
Палестинские группировки и армия Израиля уже сутки обмениваются ударами после того, как на рассвете вторника в результате бомбардировки в секторе были убиты влиятельный командир группировки "Исламский джихад" Баха Абу аль-Ата и его супруга. За это время из Газы по территории еврейского государства было выпущено свыше 250 ракет и минометных снарядов. Обстрелы с небольшими перерывами продолжаются до сих пор, а ВВС Израиля наносят массированные удары по объектам радикалов.