Անգամ եթե հունվարի 1-ից գազի գինը փոխվի, դա հայ սպառողի վրա չի անդրադառնա. փոխնախարար
Անգամ եթե 2020 թվականի հունվարի 1-ից գազի գինը փոխվի, սպառողների վրա դա չի անդրադառնա։ Այս մասին նոյեմբերի 19-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքի փոխնախարար Հակոբ Վարդանյանը։
Նրա խոսքով՝  գնի փոփոխության դեպքում «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը պետք է դիմի Հանրային ծառայությունները կարգավորող կոմիտե (ՀԾԿԿ), և արդեն դրանից հետո կորոշվի գազի սակագինը սպառողների համար։ «Ռուսաստանի հետ գործող պայմանագիրն ավարտվում է դեկտեմբերի 31-ին, այժմ բանակցություններ են վարվում, և առայժմ ոչ մի տեղեկություն չկա»,- նշել է նա։

Замминистра: даже при изменении цены на газ с 1 января на армянском потребителе это не скажется
Даже если с 1 января 2020 года будут изменения в цене на газ, на потребителях это не скажется. Об этом в беседе с журналистами 19 ноября заявил заместитель министра территориального управления и инфраструктур Армении Акоп Варданян, передает News.am.
По его словам, в случае изменения цены компания "Газпром Армения" должна будет обратиться в Комиссию по регулированию общественных услуг (КРОУ), и уже после этого будет определен тариф на газ для потребителей. "Действующий договор с Россией завершается 31 декабря, сейчас ведутся переговоры, и пока никакой информации нет", - отметил он.