Անգամ եթե հունվարի 1-ից գազի գինը փոխվի, դա հայ սպառողի վրա չի անդրադառնա. փոխնախարար
Անգամ եթե 2020 թվականի հունվարի 1-ից գազի գինը փոխվի, սպառողների վրա դա չի անդրադառնա։ Այս մասին նոյեմբերի 19-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքի փոխնախարար Հակոբ Վարդանյանը։
Նրա խոսքով՝  գնի փոփոխության դեպքում «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը պետք է դիմի Հանրային ծառայությունները կարգավորող կոմիտե (ՀԾԿԿ), և արդեն դրանից հետո կորոշվի գազի սակագինը սպառողների համար։ «Ռուսաստանի հետ գործող պայմանագիրն ավարտվում է դեկտեմբերի 31-ին, այժմ բանակցություններ են վարվում, և առայժմ ոչ մի տեղեկություն չկա»,- նշել է նա։

Armenia official: Even if Natural Gas Price Changes as of January 1, it Will not Affect Consumers
Even if the price of natural gas changes as of January 1, 2020, it will not affect consumers. On November 19, Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure of Armenia, Hakob Vardanyan, stated this in a conversation with journalists, news.am reports.
According to him, if the price changes, Gazprom Armenia shall apply to the Public Services Regulatory Committee, and after that will be decided the gas tariff for consumers. "The working contract with Russia expires on December 31," he said. "There are negotiations now and there is no information yet."