Սերժ Թանկյանն ընդունել է Նիկոլ Փաշինյանի մարտահրավերը եւ այն ուղղել երեք հայտնի հայերի
Սերժ Թանկյանն ընդունել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մարտահրավերը՝ ամեն ամիս 23 դոլար նվիրաբերել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին: Այս մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
Սերժ Թանկյանն իր հերթին մարտահրավեր էր նետել թատերագիր, նկարիչ, գրող, արվեստագետ Վահե Բերբերյանին, պրոդյուսեր Էրիկ Իսրաիլյանին, ամերիկահայ դերասանուհի Անժելա Սարաֆյանին:
Հիշեցնենք, որ հեռուստամարաթոնի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտահրավեր էր նետել Սերժ Թանկյանին, Քիմ Քարդաշյանին և Reddit սոցիալական ցանցի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանին:
«Եթե 5 միլիոն հայ տարվա ընթացքում նվիրի հիմնադրամին 200 դոլար կամ ամիսը 20 դոլար կամ 20-ից մի քիչ շատ, տարվա կտրվածքով կունենանք 1 մլրդ 250 միլիոն դոլար։ Հիմնադրամի ամեն կոպեկի ծախսման արդյունավետությունը լինելու է կրկնակի, եռակի հսկողության տակ, մենք բացառելու ենք որևէ չարաշահում։ Ես այսօր մտել եմ հիմնադրամի էջ և կարգավորումն այնպես եմ դրել, որ ամեն ամիս 10 հազար դրամ նվիրաբերվի հիմնադրամին։ Ես մարտահրավեր եմ նետում 3 հայի՝ Սերժ Թանկյանին, Քիմ Քարդաշյանինև Ալեքսիս Օհանյանին։ Շատ կարևոր է, որ այս պրոցեսը անեք հրապարակային և մարտահրավեր նետեք ևս երեք հայի»,-ասել էր վարչապետը:

Серж Танкян и Алексис Оганян приняли "челлендж" от Пашиняна
Известный американский предприниматель, один из основателей портала Reddit и соучредитель Initialized Capital Алексис Оганян принял челлендж премьер-министра Армении Никола Пашиняна, который призвал делать ежемесячные пожертвования Всеармянскому Фонду "Айастан" по 10 тысяч драмов. Как передает Panorama.am, об этом А. Оганян написал в своем микроблоге в Twitter.
Известный рок-музыкант, солист группы System of a Down Серж Танкян также в своем микроблоге в Twitter сообщил, что принимает челлендж, и ежемесячно в Фонд будут перечисляться 23 доллара. В свою очередь Серж Танкян бросил вызов трем армянам – Ваге Берберяну, Эрику Эсраиляну и Анжеле Сафарян.
"Считаю, это замечательная идея", – отметил Танкян.
Напомним, накануне, 28 ноября, премьер-министр Никол Пашинян в прямом эфире 22-го ежегодного телемарафона Всеармянского фонда "Айастан" отметил, что до эфира на сайте Фонда в разделе онлайн-пожертвований он оформил, чтобы ежемесячно с его банковской карты в Фонд перечисляли 10 тысяч драмов.
Пашинян в прямом эфире бросил "челлендж" 3 всемирно известным армянам: Сержу Танкяну, Алексису Оганяну и Ким Кардашьян.
Премьер подчеркнул, что очень важно, чтобы этот процесс был публичным, и чтобы Танкян, Кардашян и Оганян, в свою очередь, бросили "челлендж" трем армянам и призвали последовать их примеру. "Таким образом, у нас сформируется Всеармянский бюджет, который будет служить укреплению Армении, Арцаха и Диаспоры", – отметил Н. Пашинян.