Հայաստանը 45,8 մլն եվրո վարկ կվերցնի
Հայաստանի և Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկի միջև ստորագրված «Հարկաբյուջետային, տնտեսական և պետական ոլորտներում կառավարման զարգացման քաղաքականության մասին» համաձայնագրով Հայաստանին կտրամադրվի 45,8 մլն եվրո վարկ։ Այս մասին ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում դեկտեմբերի 12-ին ասել է ֆինանսների փոխնախարար Արմեն Հայրապետյանը, հայտնում է News.am-ը։
Ծրագրի հիմնական նպատակները, նրա խոսքով, մրցակցության, առևտրի և որակի, կոռուպցիայի դեմ գործընթացների և պայքարի ուժեղացումն է, աջակցությունը արդարադատության և պետական ծառայության ոլորտների գործունեությանը, ինչպես նաև հարկային համապատասխանութան և արդյունավետության բարձրացումը կապիտալ ծախսերի ոլորտում։

В соответствии с кредитным соглашением "О политике развития управления в бюджетно-налоговой, экономической, и государственной сферах", подписанным между Арменией и Международным банком реконструкции и развития, стране  будет предоставлен кредит на сумму в 45,8 млн. евро. Об этом на внеочередном заседании Национального Собрания Армении заявил 12 декабря заместитель министра финансов Армен Айрапетян, передает News.am.
Основными целями программы, по его словам, являются усиление конкуренции, правил и норм торговли и качества, процессов и борьбы с коррупцией, содействие деятельности в сфере правосудия и государственной службы, а также повышение уровня налогового соответствия и эффективности в сфере капитальных расходов.