Կարեն Կարապետյանը նոր պաշտոն ունի
ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հրամանագրով ընդգրկվել է Ռուսաստանի կառավարությանն առընթեր Փորձագիտական խորհրդի նախագահության կազմում, փոխանցում է Sputnik-Արմենիան:
Ինչպես տեղեկացնում է ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայք էջը, Մեդվեդևը հաստատել է նախագահության կազմը, որի համակարգողի պաշտոնում նշանակվել է Ռուսաստանի նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Ալեքսանդր Վոլոշինը:
Ռուսաստանի կառավարությանն առընթեր Փորձագիտական խորհուրդը մշտապես գործող խորհրդակցական մարմին է, որը ստեղծվել է նախարարների կաբինետի տնտեսական որոշումների գնահատման և իշխանության դաշնային մարմինների գործունեության նկատմամբ հասարակական վերահսկողություն ապահովելու համար: Այն որոշում է խորհրդի գործունեության հիմնական ուղղությունները և ձևավորում է դրա դիրքորոշումը ռազմավարական հարցերում:

Бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян распоряжением главы кабмина Российской Федерации Дмитрия Медведева от 10 декабря вошел в президиум экспертного совета при правительстве России.
Как передает Sputnik Армения, Медведев утвердил состав президиума, на должность координатора которого назначен бывший глава администрации президента России Александр Волошин.
Экспертный совет при правительстве России – это постоянно действующий совещательный орган, который создан для оценки социально значимых и экономических решений кабинета министров и обеспечения общественного контроля за деятельностью федеральных органов власти.