Թրամփը իմփիչմենթին աջակցած Կոնգրեսի կին ներկայացուցչին հիշեցրել է նրա ամուսնու հուղարկավորությունը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը իմփիչմենթին աջակցած կոնգրեսվումեն Դեբբի Դինգելին հիշեցրել է, թե ինչպես է կազմակերպվել նրա ամուսնու՝ նախկին կոնգրեսական Ջոն Դինգելի վերջերս տեղի ունեցած հուղարկավորությունը, ինչպես նաևմեկ ուրիշ կոնգրեսվումենից պահանջել է իրեն վերադարձնել նրան տված փողը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Դեբբի Դինգելն ընդհանրապես գեղեցկուհի է: Մոտ 8 ամիս առաջ ինձ է զանգահարում, նրա ամուսինը երկար է ապրել: Ես նրան վերաբերվեցի ոչ ըստ երկրորդ կարգի, ոչ ըստ երրորդ կամ չորրոդ կարգի, չնայած կարող էի: Ես ամեն ինչ արեցի ըստ առաջին կարգի՝ պլյուսով: Իջեցրին դրոշները, չնայած ինչո՞ւ պիտի իջեցնեին հանուն նախկին կոնգրեսականի: Բայց արեցին դա: Զանգահարում է. «Դա այնքան հոյակապ է, անչափ շնորհակալ եմ: Նա վերեւից նայում է»,- հինգշաբթի ասել է Թրամփը Միչիգան նահանգում տեղի ունեցած հանրահավաքում:
«Ես ասացի. «Ամեն ինչ նորմալ է, մի անհանգստացի»: Բայց հնարավոր է, որ նա նաև ներքևից է նայում: Ես չգիտեմ»,- շարունակել է նա;
Այս բառերը դահլիճում անհամաձայնության աղմուկ են առաջացրել, քանի որ Դինգելը ծագումով Միչիգանից է:
«Դե, եկեք համարենք, որ նա նայում է վերևից ներքև»,- դրանից հետո իրեն շտկել է Թրամփը
Կոնգրեսվումենն անմիջապես արձագանքել է դրան Twitter-ում։
«Պարոն նախագահ, եկեք քաղաքականությունը թողնենք մի կողմ։ Իմ ամուսինը վաստակել էր բոլոր պատիվները ծառայությունում կյանքից հետո։ Ես պատրաստվում եմ տոների առաջին սեզոնին՝ առանց սիրելի մարդու։ Դուք ինձ այնպես եք վիրավորել, որ պատկերացնել անգամ չեք կարող»,- գրել է նա։
Թրամփը նաևհիշեցրել է, որ նախքան նախագահի ընտրություններին մասնակցելը՝ նվիրատվություններ է արել քաղաքական գործիչներին, այդ թվում՝ դեմոկրատներին։ Նրանց թվում էր կոնգրեսվումեն Քերոլին Մելոունին։
«Եվ առաջինը, ում տեսնում եմ, Քերոլին Մելոունին է. «Ես ձեռք եմ բարձրացնում իմփիչմենթի օգտին»։ Դե, ուրեմն, վերադարձրու ինձ այդ գրողի տարած փողերը, որոնք ես վճարել եմ քեզ։ Թող նա բոլորն ինձ վերադարձնի»,- ասել է Թրամփը։

Трамп припомнил поддержавшей импичмент конгрессвумен похороны ее мужа
Президент США Дональд Трамп припомнил поддержавшей импичмент конгрессвумен Дебби Дингелл то, как были организованы недавние похороны ее мужа экс-конгрессмена Джона Дингелла, а также потребовал от другой конгрессвумен вернуть ему деньги, передает РИА Новости.
"Дебби Дингелл вообще красотка. Звонит мне месяцев восемь назад, ее муж прожил долгую жизнь. Я обошелся с ним не по второму классу, не по третьему или четвертому, хотя мог бы. Я сделал все по первому классу с плюсом. Приспустили флаги, хотя с чего бы их спускать ради бывшего конгрессмена? Сделали то, это. Звонит: "Это так прекрасно, спасибо большое. Он смотрит сверху", - сказал он в четверг на митинге в штате Мичиган.
"Я сказал: "Все нормально, не беспокойся". Но, может, он и снизу смотрит. Я не знаю", - продолжил он.
Эти слова вызвали несогласный гул в зале, так как Дингелл родом из Мичигана.
"Ну, давайте допустим, что он смотрит сверху вниз", - поправился Трамп после этого.
Конгрессвумен тут же отреагировала на это в Twitter.
"Господин президент, давайте оставим политику в стороне. Мой муж заслужил все почести после жизни на службе. Я готовлюсь к первому сезону праздников без любимого человека. Вы задели меня так, как вы и представить не можете", - написала она.
Трамп также припомнил, что еще до того как принял участие в выборах президента, сам делал пожертвования политикам, в том числе демократам. В их числе была конгрессвумен Кэролин Мэлоуни.
"И первая, кого я вижу, это Кэролин Мэлоуни: "Я поднимаю руку за импичмент". Так верни мне эти чертовы деньги, которые я платил тебе. Пусть она все мне вернет", - заявил Трамп.