Մակրոնը կմասնակցի Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի ամենամյա ընթրիքին
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը կմասնակցի Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի ամենամյա ընթրիքին: Այդ մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի համանախագահ, ՀՅԴ բյուրոյի անդամ Մուրադ Փափազյանը:
Այս տարի հայ համայնքի ամենամյա ընթրիքը կայանալու է հունվարի 29-ին: Մուրադ Փափազյանը տեղեկացրեց, որ միջոցառման պատվավոր հյուրն է թուրք հայտնի պատմաբան Թաներ Աքչամը:
Ընթրիքը նախատեսված է Փարիզի l’Hôtel du Collectionneur-ում: Ընթրիքի ժամանակ ակնկալվում է Ֆրանսիայի նախագահի ելույթը:

Macron to Participate in Annual Dinner of Coordinating Council of Armenian Organizations of France
President of France Emmanuel Macron will participate in the annual dinner of the Coordinating Council of the Armenian Organizations of France (CCAF), Co-chair of the CCAF, ARF Bureau member Murad Papazian told ARMENPRESS.
This year the dinner will take place on January 29. Murad Papazian also informed that famous Turkish historian Taner Akçam will be the honorable guest of the annual dinner.
The annual dinner will take place at l’Hôtel du Collectionneur. Emmanuel Macron is expected to give a speech.