Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել կիպրացի գործընկերոջ հետ
Հունվարի 22-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Կիպրոսի ԱԳ նախարար Նիկոս Խրիստոդուլիդեսի հետ։
ԱԳ նախարարները քննարկեցին համագործակցության երկկողմ և Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև մտքեր փոխանակեցին Երևանում կայանալիք Կիպրոս-Հայաստան-Հունաստան ձևաչափով գագաթաժողովի նախապատրաստման աշխատանքների շուրջ։
Արևելյան Միջերկրածովյան տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների համատեքստում Հայաստանի ԱԳ նախարարն իր աջակցությունը և համերաշխությունը հայտնեց կիպրական կողմին: Կողմերն ընդգծեցին տարածաշրջանային անվտանգության ու կայունության պահպանման և ամրապնդման գործում միջազգային համագործակցության կարևորությունը:

Armenian foreign minister Zohrab Mnatsakanyan on January 22 held a telephone conversation with foreign minister of Cyprus Nikos Christodoulides, the Armenian MFA told Armenpress.
The ministers discussed the bilateral cooperation, issues relating to the Armenia-Greece-Cyprus trilateral format, as well as exchanged views on the preparations of the upcoming Cyprus-Armenia-Greece summit in Yerevan.
In the context of the ongoing developments in the Eastern Mediterranean region the Armenian FM expressed his support and solidarity to the Cypriot side. The officials highlighted the importance of international cooperation on maintaining and strengthening the regional security and stability.