Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել կիպրացի գործընկերոջ հետ
Հունվարի 22-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Կիպրոսի ԱԳ նախարար Նիկոս Խրիստոդուլիդեսի հետ։
ԱԳ նախարարները քննարկեցին համագործակցության երկկողմ և Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև մտքեր փոխանակեցին Երևանում կայանալիք Կիպրոս-Հայաստան-Հունաստան ձևաչափով գագաթաժողովի նախապատրաստման աշխատանքների շուրջ։
Արևելյան Միջերկրածովյան տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների համատեքստում Հայաստանի ԱԳ նախարարն իր աջակցությունը և համերաշխությունը հայտնեց կիպրական կողմին: Կողմերն ընդգծեցին տարածաշրջանային անվտանգության ու կայունության պահպանման և ամրապնդման գործում միջազգային համագործակցության կարևորությունը:

Глава МИД Армении провел телефонный разговор с министром иностранных дел Кипра
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 22 января провел телефонный разговор с министром иностранных дел Кипра Никосом Христодулидисом. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Главы МИД обсудили вопросы сотрудничества в двустороннем и трехстороннем форматах Армения-Греция-Кипр, а также обменялись мнениями относительно подготовительных работ к предстоящему саммиту Кипр-Армения-Греция в Ереване.
В контексте развития событий в регионе Восточного Средиземноморья Министр иностранных дел Армении выразил свою солидарность и поддержку кипрской стороне. Стороны подчеркнули важность международного сотрудничества в поддержании и укреплении региональной безопасности и стабильности.