Հունվարի 27-ի աշխատանքային օրը կտեղափոխվի փետրվարի 1
Հայաստանում 2020 թվականի հունվարի 27-ի աշխատանքային օրը կտեղափոխվի 2020 թվականի փետրվարի 1-ը` շաբաթ օրը: Այս մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում, հաղորդում է Panorama.am։
ՀՀ կառավարության սույն որոշման նախագծի ընդունումը բխում է «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 19-րդ հոդվածից:
«Աշխատանքային օրը տեղափոխելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի ընդունումը պայմանավորված է ՀՀ տոների կապակցությամբ քաղաքացիների հանգիստը կազմակերպելու, ինչպես նաև Բանակի օրվան` հունվարի 28-ին, նախորդող օրը միջոցառումներին պատշաճ պատրաստվելու անհրաժեշտությամբ:

В Армении рабочий день 27 января будет перенесен на 1 февраля
В Армении рабочий день 27 января 2020 года будет перенесен на субботу – 1 февраля. Соответствующее решение было принято на заседании правительства Армении в четверг, 23 января, передает Panorama.am.
Решение правительства принято в соответствии с Законом РА "О праздниках и памятных днях Республики Армения".
Как указывается в обосновании к проекту решения кабмина, принятие данного решения обусловлено необходимостью организации отдыха граждан РА в связи с праздниками, а также надлежащей подготовки к мероприятиям в преддверии отмечаемого 28 января Дня Армии.