ԵՀ-ի եւ ԵՄ-ի խորհրդի ղեկավարները ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու մասին համաձայնագիր են ստորագրել
Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լյայենը և ԵՄ-ի խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը համաձայնագիր են ստորագրել Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու մասին, ինչը Եվրախորհրդարանում այն վավերացնելու հնարավորություն է ստեղծում: Այս մասին հունվարի 24-ին Եվրահանձնաժողովի նախագահը հայտնել է իր Twitter-ի էջում, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Շառլ Միշելը և ես հենց նոր ստորագրեցինք Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու մասին համաձայնագիրը, ինչը թույլ է տալիս Եվրախորհրդարանին այն վավերացնել»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Իր հերթին Միշելը Twitter-ում նշել է, որ Եվրամիությունը և Միացյալ Թագավորությունը «նոր էջ են բացում որպես գործընկերներ ու դաշնակիցներ»:

Главы ЕК и Совета ЕС подписали соглашение о выходе Великобритании из Евросоюза
Глава Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен и председатель Совета ЕС Шарль Мишель подписали соглашение о выходе Великобритании из Евросоюза, что открывает возможность для его ратификации в Европарламенте. Об этом сообщила в пятницу председатель ЕК в своем Twitter, оередает ТАСС.
"Шарль Мишель и я только что подписали соглашение о выходе Великобритании из ЕС, что позволяет Европарламенту его ратифицировать", - говорится в сообщении.
В свою очередь Мишель в своем Twitter отметил, что Евросоюз и Соединенное Королевство "открывают новую главу в качестве партнеров и союзников".