Արցախի ՊԲ հրամանատարը հանդիպել է Արմեն Գրիգորյանի հետ
Փետրվարի 5-ին ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանը ընդունել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ լրատվական ծառայությունը։
Հանդիպմանը, որին ներկա է գտնվել նաև Արցախի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, քննարկվել են հայկական երկու պետությունների անվտանգությանն ու պաշտպանական ոլորտում իրականացվող համատեղ միջոցառումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել են այն բոլոր խնդիրները, որոնք կյանքի կոչելու դեպքում Հայաստանի ու Արցախի Հանրապետությունները կլինեն առավել պաշտպանված և պատրաստ՝ տարածաշրջանային ու աշխարհաքաղաքական մարտահրավերներին դիմագրավելու առումով:

Commander of the Defense Army of the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), Lieutenant General Karen Abrahamyan today received Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan, as reported the news service of the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh.
A broad range of issues related to the security of both Armenian republics and the joint actions being implemented in the defense sector were discussed during the meeting attended by Secretary of the Security Council of the Republic of Artsakh Arshavir Gharamyan.
During the meeting, the parties attached importance to all the tasks that, if implemented, will help the Republics of Armenia and Artsakh be more protected and ready to resist the global and regional challenges.