Իրանի նախագահը քվեարկեց Իրանի խորհրդարանական ընտրություններում
Իրանում փետրվարի 21-ի առավոտյան տեղական ժամանակով 08:00-ին ընտրական տեղամասերի բացումով սկսվել են խորհրդարանական ընտրությունները:  290 պատգամավորական տեղի համար պայքարում է ավելի քան 7 հազար մարդ: Ոստիկանությունը հայտնում է ընտրական տեղամասերից շատերում գոյացած հերթերի մասին:
Ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝  Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին քվեարկել է երկրում ընթացող խորհրդարանական ընտրություններում:  Ավելի վաղ ընտրություններում քվեարկել է նաև Իրանի գերագույն ղեկավար Ալի Խամենեին, նշելով, որ ցանկացած իրանցի, ում համար կարեւոր են երկրի ազգային շահերը, կմասնակցի ընտրական գործընթացին:

На выборах в Иране проголосовал президент Хасан Роухани
Президент Ирана Хасан Роухани проголосовал на проходящих в стране выборах, полиция сообщает об очередях на многих избирательных участках, передает РИА Новости
В пятницу в Иране проходят выборы в однопалатный парламент, за 290 депутатских кресел будут бороться более 7 тысяч человек, чьи кандидатуры были утверждены Советом по охране конституции.
Кроме того, параллельно проходят промежуточные выборы в Совет экспертов - орган, обладающий правом назначения верховного лидера Ирана.
Ранее на выборах свой голос отдал верховный лидер Ирана Али Хаменеи, указав, что любой иранец, кому важны национальные интересы страны, будет участвовать в избирательном процессе.