Ադրբեջանական կողմը գնդացրով կրակ է բացել Իջևանի մարտական դիրքերի ուղղությամբ
Իջևանի հատվածում 12-12։30–ին Իջևանի ուղղությամբ հակառակորդը գնդացրով կրակ է վարել հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ` խախտելով հրադարարի պահպանման ռեժիմը։ Կրակոցների հետևանքով որևէ վնաս չկա, տուժածներ՝ նույնպես։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Անդրադառնալով ադրբեջանական կողմի տարածած այն լուրին, թե հայկական զինուժը կրակ է բացել Ադրբեջանի Աբասբեյլի գյուղի ուղղությամբ, ՊՆ խոսնակն ասաց, որ դա իրականությանը չի համապատասխանում։
Նա հավելեց, որ հակառակորդի կրակոցները լռել են հայկական կողմի պատասխան կրակոցներից հետո։
Հիշեցնենք, որ մարտի 1-ին ադրբեջանական կողմը կրակել էր Տավուշի մարզի Ոսկեպար համայնքի ուղղությամբ։ Հակառակորդը խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից գնդակոծել էր սահմանամերձ գյուղը։

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции на иджеванском направлении
ВС Азербайджана в промежутке с 12 до 12:30 часов 13 марта обстреляли позиции ВС Армении на направлении Иджевана. В результате обстрела с армянской стороны потерь и пострадавших нет. Об этом NEWS.am заявила пресс-секретарь министра обороны Шушан Степанян.
Комментируя заявления азербайджанской стороны о якобы имевшем место обстреле со стороны ВС Армении, пресс-секретарь подчеркнула, что подобные сообщения не соответствуют действительности. Она отметила, что противник прекратил обстрел только после ответных действий армянской стороны.