Ադրբեջանական կողմը գնդացրով կրակ է բացել Իջևանի մարտական դիրքերի ուղղությամբ
Իջևանի հատվածում 12-12։30–ին Իջևանի ուղղությամբ հակառակորդը գնդացրով կրակ է վարել հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ` խախտելով հրադարարի պահպանման ռեժիմը։ Կրակոցների հետևանքով որևէ վնաս չկա, տուժածներ՝ նույնպես։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Անդրադառնալով ադրբեջանական կողմի տարածած այն լուրին, թե հայկական զինուժը կրակ է բացել Ադրբեջանի Աբասբեյլի գյուղի ուղղությամբ, ՊՆ խոսնակն ասաց, որ դա իրականությանը չի համապատասխանում։
Նա հավելեց, որ հակառակորդի կրակոցները լռել են հայկական կողմի պատասխան կրակոցներից հետո։
Հիշեցնենք, որ մարտի 1-ին ադրբեջանական կողմը կրակել էր Տավուշի մարզի Ոսկեպար համայնքի ուղղությամբ։ Հակառակորդը խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից գնդակոծել էր սահմանամերձ գյուղը։

The adversary violated the ceasefire and opened fire with machine guns toward Armenia’s combat positions nearby Ijevan town from 12pm to 12:30pm. There were neither damages nor affected as a result of this shooting. Armenian Defense Minister’s spokesperson Shushan Stepanyan told about this to -NEWS.am.
She added that the Azerbaijani side’s shooting stopped after the shots which the Armenian side fired in response.
And referring to the “report” disseminated by the Azerbaijani side that, allegedly, the Armenian armed forces had opened fire on Abbasbeyli village of Azerbaijan, the spokesperson of the Armenian Ministry of Defense said that this “report” was not true.