«Արմեդիա» ՏՎԳ-ն անդրադառնալու է Արցախի նախագահի թեկնածուների և քաղաքական ուժերի նախընտրական ծրագրերին
Մարտի 31-ին Արցախի Հանրապետությունում կայանալիք համապետական ընտրություններին ընդառաջ «Արմեդիա» ՏՎԳ-ն իրականացրել է նախագահի ընտրություններում և Ազգային Ժողովի ընտրություններում առաջադրված բոլոր թեկնածուների և քաղաքական ուժերի նախընտրական ծրագրերի հավաքագրում:
Բաց աղբյուրներում նախընտրական ծրագրերի բացակայության դեպքում կապ է հաստատվել թեկնածուներից և քաղաքական ուժերից յուրաքանչյուրի ներկայացուցիչների հետ՝ ծրագրերը տրամադրելու խնդրանքով:
Արդյունքում, մեզ հաջողվել է հավաքագրել 14 նախագահի թեկնածուներից 13-ի նախընտրական ծրագրերը՝ բացառությամբ Բելա Լալայանի, և 12 քաղաքական ուժերից 11-ի ծրագրերը՝ «Նոր Արցախ» կուսակցությունների դաշինքի հետ փորձ է արվում հստակեցնել նախագահի թեկնածու Մասիս Մայիլյանից զատ՝ դաշինքի առանձին նախընտրական ծրագրի առկայության հարցը:
Առաջիկա օրերին կհրապարակվի նախընտրական ծրագրերի աղյուսակավորումն ըստ ընտրված հետևյալ թեմաների՝ Արցախյան հակամարտության կարգավորում և Հայաստան-Արցախ հարաբերություններ: Այնուհետև կիրականացվի համադրական վերլուծություն:

ИАА "Армедиа" проведет сравнительный анализ предвыборных программ кандидатов в президенты Арцаха
В преддверии общенациональных выборов, которые должны состояться в Республике Арцах 31 марта, ИАА "Армедиа" инициировало сбор предвыборных политических программ всех кандидатов на должность президента Арцаха и всех политических сил, которые будут бороться за место в Национальном Собрании Арцаха.
В случае отсутствия предвыборных программ в открытых источниках мы связывались с представителями кандидатов и политических сил - с просьбой представить нам предвыборные программы.
В результате нам удалось собрать 13 программ 14-и кандидатов в президенты Арцаха, за исключением кандидата Беллы Лалаян, а также 12 предвыборных программ борющихся за место в карабахском парламенте 12 политических сил.
В ближайшие дни мы опубликуем таблицу предвыборных программ по следующим темам: урегулирование карабахского конфликта и отношения Арцах-Армения. Будет проведен также сравнительный анализ предвыборных программ.