Առաջիկայում կկայանա Կիև-Երևան-Կիև չարտերային թռիչքը
Ուկրաինական ավիաընկերությունը մարտի 25-ին կազմակերպում է Կիև-Երևան-Կիև չարտերային թռիչքը։ Տոմսերը վաճառվում են ընկերության կայքէջում։
Համաձայն ՀՀ պարետի որոշման, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների և նրանց ընտանիքների անդամների, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետությունում օրինական հիմքով բնակվելու իրավունք ունեցող անձանց մուտքը Հայաստանի Հանրապետության տարածք թույլ է տրվում առանց սահմանափակումների:
Հայաստան ժամանելիս սահմանային անցակետերում բոլոր անձինք անցնելու են ինտենսիվ զննման ընթացակարգեր, և համապատասխան համախտանիշների հայտնաբերման պարագայում տվյալ անձի/անձանց նկատմամբ կիրառվելու հոսպիտալացում, մեկուսացում (ինքնամեկուսացում) և/կամ այլ սահմանափակող միջոցառումներ:

On March 25, 2020, a Ukrainian carrier is organizing a charter flight Kiev-Yerevan-Kiev. Tickets are available for sale on the company’s website.
Note that according to the Commandant’s Directive, citizens of the Republic of Armenia and members of their families, as well as persons legally residing in the Republic of Armenia, are allowed to enter the territory of the Republic of Armenia without restrictions.
Upon arrival in the Republic of Armenia, all passengers shall be subject to special medical-sanitary checkups, and if infection symptoms are detected, hospitalization, isolation (self-isolation) and / or other restrictive measures will be applied.
WE HEREBY ASK ALL INTERESTED PARTIES TO REGISTER WITH THE CONSULAR DEPARTMENT OF THE EMBASSY OF THE REPUBLIC OF ARMENIA IN UKRAINE: