Առաջիկայում կկայանա Կիև-Երևան-Կիև չարտերային թռիչքը
Ուկրաինական ավիաընկերությունը մարտի 25-ին կազմակերպում է Կիև-Երևան-Կիև չարտերային թռիչքը։ Տոմսերը վաճառվում են ընկերության կայքէջում։
Համաձայն ՀՀ պարետի որոշման, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների և նրանց ընտանիքների անդամների, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետությունում օրինական հիմքով բնակվելու իրավունք ունեցող անձանց մուտքը Հայաստանի Հանրապետության տարածք թույլ է տրվում առանց սահմանափակումների:
Հայաստան ժամանելիս սահմանային անցակետերում բոլոր անձինք անցնելու են ինտենսիվ զննման ընթացակարգեր, և համապատասխան համախտանիշների հայտնաբերման պարագայում տվյալ անձի/անձանց նկատմամբ կիրառվելու հոսպիտալացում, մեկուսացում (ինքնամեկուսացում) և/կամ այլ սահմանափակող միջոցառումներ:

Украинская авиакомпания организует чартерный рейс Киев-Ереван-Киев
Украинская авиакомпания 25 марта организует чартерный рейс Киев-Ереван-Киев. Билеты продаются на сайте компании.
В соответствии с решением коменданта Армении гражданам Республики Армения и членам их семей, а также лицам, законно проживающим в Республике Армения, разрешен въезд на территорию Республики Армения без ограничений.
По прибытии в Армению на пограничных пропускных пунктах все лица пройдут процедуры интенсивного осмотра, и в случае обнаружения соответствующих симптомов в отношении данного лица/лиц будет применена госпитализация, изоляция (самоизоляцию) и/или другие ограничительные меры.