Բուժաշխատողների շրջանում վարակվածներ կան և ավելանում են․ Թորոսյան
Կառավարության հիմնական խնդիրներից մեկն է պահպանել բուժաշխատողների առողջությունը, որպեսզի կարողանան ապահովել նրանց կողմից տրամադրվող ծառայությունների շարունակականությունը։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 2-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին ասաց առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե արդյոք, կորոնավիրուսով վարակված 3  բուժաշխատողներից բացի, նոր դեպքեր կա՞ն գրանցված։
«Հիմա կդժվարանամ պատասխանել, բայց կան և ավելանում են։ Դա, իհարկե, ցավալի է, բայց նաև անխուսափելի։ Նաև հետաքրքիր և զավեշտալի դեպքեր կան, որ, երբեմն, բուժաշխատողները ոչ թե աշխատանքի վայրում են վարակված լինում, շփվելով պոտենցիալ վարակակրի հետ, այլ իրենց կենցաղային շրջանակներում, որոնք պարզվում են և մեկուսացումներ են տեղի ունենում»,- ասաց Թորոսյանը։

Среди медработников есть инфицированные, и число их растет: минздрав Армении
Одна из основных задач правительства - сохранить здоровье медработников и для того, чтобы обеспечить непрерывность предоставляемых ими услуг.
Как передает "Арменпресс", об этом на пресс-конференции 2 апреля сказал министр здравоохранения Арсен Торосян, отвечая на вопрос журналиста о том, есть ли новые случаи заражения коронавирусом среди медперсонала.
"Сейчас затрудняюсь ответить, но они есть и растут. Это, конечно, прискорбно, но и неизбежно. Есть также интересные и курьезные случаи, когда медработники заражаются не на местах своей работы, общаясь с потенциальным инфицированным, а через свои бытовые круги, которые выясняются и происходит их изоляция", - сказал Торосян.