ՀՀ նախագահի կինը սրտի վիրահատություն է տարել
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի կինը՝ Նունե Սարգսյանը սրտի վիրահատություն է տարել։ Այս մասին նա այսօր՝ ապրիլի 27-ին, գրել է ինստագրամյան իր էջում։
«Վերջերս ունեցա սրտի վիրահատություն Երևանի Աստղիկ բժշկական կենտրոնի Սրտի վիրաբուժության բաժանմունքում։ Շնորհիվ վիրաբույժ Մհեր Սասունիի, կարդիոլոգ Կարինե Սարգսյանի, անեստեզիոլոգ Եվա Կրասնիկովայի, նվիրված լավագույն բժիշկների թիմի և կատարելապես մասնագիտացված բուժքույրերի՝ իմ սիրտը վերականգնվեց, հիմա ապաքինման ընթացքի մեջ է և ես հնարավորություն ստացա նորից սկսել իմ կյանքը։ Շնորհակալ եմ ամբողջ թիմին։
Շնորհակալ եմ նաև բոլորին ովքեր ուղարկեցին ծաղկեփնջեր, գրքեր, բացիկներ, նամակներ և բարի մաղթանքներ, որն ինձ շատ օգնեց»։

Первая леди Армении перенесла операцию на сердце
Первая леди Армении, супруга президента страны Нуне Саркисян перенесла операцию на сердце. Об этом сообщила на своей странице в Инстаграм.
Как сообщила Нуне Саркисян, операция прошла в столичном МЦ "Астхик": "Благодаря хирургу Мгеру Сасуни, кардиологу Карине Саркисян, анестезиологу Еве Красниковой, команде лучших врачей и прекрасно специализированным медсестрам, мое сердце восстановилось, сейчас идет процесс выздоровления, и я получила возможность вновь начать свою жизнь. Благодарю всю команду.
Благодарю также всех, кто посылал мне букеты, книги, открытки, письма и добрые пожелания, которые очень помогли мне".