Հանրապետական օլիմպիադայի հաղթողները կստանան անվանական կրթաթոշակ՝ 5-10 հազար դրամ
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրամանով հաստատվել է 2020 թ. տեղի ունեցած դպրոցականների «Մաթեմատիկա», «Ֆիզիկա», «Աստղագիտություն», «Կենսաբանություն», «Աշխարհագրություն», «Պատմություն», «Ինֆորմատիկա» առարկաների հանրապետական օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլերում հաղթած անվանական կրթաթոշակ ստացողների ցանկը: Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։
Համաձայն ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի 2019 թվականի սեպտեմբերի 3-ի N 605-Ա/2 հրամանով հաստատված «Հանրակրթական ուսուցում իրականացնող ուսումնական հաստատությունների սովորողներին անվանական կրթաթոշակի տրամադրման կարգի»` առարկայական օլիմպիադայի հաղթողները կրթաթոշակ կստանան ամսական հետևյալ չափերով`

Победители республиканской олимпиады получат именные стипендии
Приказом министра НОКС Араика Арутюняна утвержден список получателей именных стипендий, победителей заключительных этапов республиканской олимпиады школьников 2020 года по предметам "Математика", "Физика", "Астрономия", "Биология", "География", "История", "Информатика". Об этом сообщили в Министерстве НОКС.
Согласно утвержденному приказу министра образования, науки, культуры и спорта РА N 605-а/2 от 3 сентября 2019 года "О порядке предоставления именных стипендий учащимся учебных заведений, осуществляющих общеобразовательное обучение", победители предметной олимпиады ежемесячно будут получать стипендии в следующих размерах: