Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարը տեսակոնֆերանս է անցկացրել ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ
Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը տեսակոնֆերանսի ձևաչափով հանդիպում է անցկացրել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ, հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում անելով արտաքին քաղաքական գերատեսչության մամուլի ծառայությանը, փոխանցում է News.am-ը:
ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ կողմերը քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակը և այն քայլերը, որոնք կորոնավիրուսի համաճարակի ավարտից հետո առաջիկա ամիսներին կնախաձեռնվեն այս ուղղությամբ: Կողմերը պայմանավորվել են որոշել COVID-19 համավարակի մեղմացումից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների հաջորդ հանդիպման անցկացման ժամկետները և վայրը, ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ներկայացուցիչներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շաֆերը (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը:

Azerbaijani FM Holds Video Conference with Co-Chairs of OSCE Minsk Group
Azerbaijani FM Elmar Mammadyarov held a meeting with the co-chairs of the OSCE Minsk Group in a video conference format, Azerbaijani media reported referring to the press service of the foreign ministry, News.am reports.
According to media reports, the parties discussed the current state of the Nagorno-Karabakh conflict settlement process and the steps to be taken in this direction in the coming months after the coronavirus pandemic. The parties agreed to determine the date and place of the next meeting of the Azerbaijani and Armenia FMs through the mediation of the OSCE Minsk Group after the weakening of the COVID-19 pandemic, the report said
The meeting was attended by representatives of the OSCE Minsk Group and personal representative of the OSCE Chairman-in-Office.