Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարը տեսակոնֆերանս է անցկացրել ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ
Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը տեսակոնֆերանսի ձևաչափով հանդիպում է անցկացրել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ, հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում անելով արտաքին քաղաքական գերատեսչության մամուլի ծառայությանը, փոխանցում է News.am-ը:
ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ կողմերը քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակը և այն քայլերը, որոնք կորոնավիրուսի համաճարակի ավարտից հետո առաջիկա ամիսներին կնախաձեռնվեն այս ուղղությամբ: Կողմերը պայմանավորվել են որոշել COVID-19 համավարակի մեղմացումից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների հաջորդ հանդիպման անցկացման ժամկետները և վայրը, ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ներկայացուցիչներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շաֆերը (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը:

Глава МИД Азербайджана провел видео-конференцию с сопредседателями МГ ОБСЕ
Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров в формате видео-конференции провел встречу с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу внешнеполитического ведомства, передает News.am
По данным СМИ, стороны обсудили текущее положение процесса урегулирования карабахского конфликта и шаги, которые будут предприняты в этом направлении в предстоящие месяцы после пандемии коронавируса. Стороны договорились определить сроки и место проведения следующей встречи глав МИД Азербайджана и Армении при посредничестве Минской группы ОБСЕ после ослабления пандемии COVID-19, говорится в сообщении.
Во встрече приняли участие представители Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (Россия), Стефан Висконти (Франция), Эндрю Шафер (США) и личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анжей Каспшик.