Ադրբեջանը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ. Արցախի ՊՆ
Մայիսի 22-ին ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են  ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում ադրբեջանական կողմին ձեռնպահ մնալ իրադրությունն արհեստականորեն լարելու անհեռանկար մարտավարությունից: Հակառակ դեպքում՝  առաջնագծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:

Попытка диверсии в Карабахе: Азербайджан понес потери
Азербайджанские ВС понесли потери в результате неудавшейся диверсии в Карабахе, сообщает Sputnik-Армения со ссылкой на пресс-службу Армии обороны непризнанной НКР.
Инцидент произошел 22 мая. Передовые подразделения Армии обороны своевременно выявили продвижение азербайджанского спецназа и отбросили их назад. Противник понес потери.
В результате перестрелки армянские военнослужащие не пострадали.
"Министерство обороны Карабаха призывает азербайджанскую сторону воздержаться от бесперспективной тактики искусственного нагнетания обстановки на линии соприкосновения. В противном случае вся ответственной за возникшую напряженность ляжет на азербайджанскую сторону", - говорится в сообщении.