Սարո Մարդիրյանն ընտրվել է Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքի փոխքաղաքապետ
Սարո Մարդիրյանը մայիսի 24-ին ընտրվել է Ֆրանսիայի հայաշատ Ալֆորվիլ քաղաքի փոխքաղաքապետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է «Masispost»-ը:
«41 տարի առաջ այս քաղաքը հյուրընկալեց իմ ընտանիքին և թույլ տվեց ինձ դառնալու այն, ինչ որ եմ այսօր: Այժմ իմ հերթն է` վերադարձնելու այն, ինչ տվել է Ալֆորվիլը, նվիրվածությամբ, անձնազոհությամբ և խոնարհությամբ ծառայելու քաղաքին»,-ասել է  Մարդիրյանը ընտրվելու կապակցությամբ։
Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել իր ծնողներին, որոնք լքել են Թուրքիան՝ իրեն առաջարկելու արժանի ապագա այն երկրում, որը կհարգեր իր հայկական ինքնությունը:
«Վերջապես, ես ցանկանում եմ հպարտություն հայտնել Ֆրանսիայի եռագույն շարֆը կրելու համար, շատ հայ մարդկանց նման մենք ընդունեցինք այն ֆրանսիական արժեքները, պատմությունը և մշակույթը, որոնք համահունչ են մեր հայկական ինքնությանը: Ինչպես սիրում է ասել մեր սիրելի Շառլ Ազնավուրը՝ 100% ֆրանսիացի, 100% հայ»,-ասել է նորընտիր փոխքաղաքապետը:

Saro Mardiryan has been elected to serve as the Deputy Mayor of the French town of Alfortville on May 24, Armenpress reports citing "Massis Post".
“41 years ago, Alfortville welcomed my family and allowed me to become who I am today. It is my turn to return everything that Alfortville has brought me, with commitment, self-sacrifice and humility to the service of the Alfortvillaises and the Alfortvillais,” Massis Post quoted him as saying.
“Finally, I’d like to express my pride in wearing the tricolor scarf of France, like many Armenian people, we have adopted the French values, history and culture which co-exists with our Armenian identity. As was the case with our beloved Charles Aznavour; 100 % French, 100 % Armenian”, he said.
Saro Mardiryan is the President of the Diocesan Assembly of the Armenian Apostolic Church in France, and Chairman of the Social Democrat Hunchakian Party France.