«Լուսավոր Հայաստանը» չի մասնակցի Ծառուկյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցի քվերակությանը
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը չի մասնակցի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցի քվեարկությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հունիսի 16-ին ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության դիրքորոշման մեջ մենք արձանագրել եք, որ կա քաղաքական հսկողություն այս գործի նկատմամբ: «Լուսավոր Հայաստանը» գտնում է, որ մենք այս քվեարկության մեջ անելիք չունենք: Մենք չենք մասնակցելու սրան»,- ասաց Մարուքյանը:

"Просвещенная Армения" не будет голосовать по вопросу лишения Царукяна неприкосновенности
Парламентская фракция "Просвещенная Армения" не примет участия в голосовании по вопросу лишения неприкосновенности лидера партии "Процветающая Армения" Гагика Царукяна.
Как передает "Арменпресс", об этом 16 июня сказал руководитель фракции "Просвещенная Армения" Эдмон Марукян.
"Выражая позицию партии "Просвещенная Армения" мы признали, что над этим делом есть политический контроль. "Просвещенная Армения" считает, что нам нечего делать в этом голосовании. Мы не будем участвовать в этом", - сказал Марукян.