Ֆրանսիայից ժամանած բժիշկները հայ գործընկերներին կաջակցեն առաջիկա 10 օրերի ընթացքում
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը ողջունում է հունիսի 23-ին ֆրանսիացի տասը բժիշկների երկրորդ պատվիրակության ժամանումը Երևան, հատնում է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատան մամուլի ծառայությունը:
Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության Ճգնաժամային կենտրոնի կողմից ֆինանսավորված այս առաքելությունը կշարունակի վերջին 10 օրերի ընթացքում հայ մասնագետների կողքին եղած նախորդ խմբի սկսած աշխատանքը:
Երկրորդ խումբը հայ գործընկերներին կաջակցի առաջիկա 10 օրերի ընթացքում:
Համաճարակի պիկի հետ բախված Հայաստանի հիվանդանոցներին այս օգնությամբ բացվում է առողջապահության ոլորտում հայ-ֆրանսիական համագործակցության նոր փուլ:

The Second Group of French Doctors Will Support their Armenian Colleagues for the Next Ten Days
The press service of the Embassy of France in Armenia told Armenian News-NEWS.am that the Embassy welcomes the arrival of the second delegation of ten French doctors in Yerevan on June 23.
Funded by the Crisis Center of the French Ministry for Europe and Foreign Affairs, this mission will continue the work launched by the previous group of French doctors who had supported Armenian doctors over the past ten days.
This assistance to Armenia’s hospitals facing the peak of the coronavirus pandemic is leading to a new stage of Armenian-French cooperation in the healthcare sector.