Հայաստանը ՌԴ-ի հետ աշխատում է սահմանները երկկողմանի բացելու ուղղությամբ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը նախարարությունը Ռուսաստանի Դաշնության հետ աշխատում է սահմանները երկկողմանի բացելու ուղղությամբ` օդային ուղևորափոխադրումների իրականացմամբ: Այս մասին Ազգային ժողովի հատուկ նիստի ընթացքում ասաց ՀՀ փոխվարչապետ, արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի պարետ Տիգրան Ավինյանը, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը:
«Ինչպես գիտեք, Ռուսաստանի Դաշնությունը հրապարակայնորեն պատրաստակամություն է հայտնել սահմանները երկկողմանի բացելու հետ կապված: Մեր ԱԳՆ-ն աշխատում է երկկողմանի սահմանները բացելու և հետագա կարգավորումների հետ կապված»,- ասաց Ավինյանը:
Փոխվարչապետը նշեց, որ Վրաստանի հետ սահմանների վերաբացման հետ կապված որևէ գործընթաց չկա այս փուլում, որովհետև զուտ համաճարակային իրավիճակն այն փուլում չէ, որպեսզի կողմերը նման բանակցություններ վարեն: Նույն իրավիճակն է նաև Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ կապված:

Armenia Working With Russia to Bilaterally Re-Open Air Traffic
The Armenian Ministry of Foreign Affairs is working with Russia in the direction of bilaterally re-opening air traffic between the two countries, the Deputy PM of Armenia Tigran Avinyan said, Armenpress reports.
"As you know, the Russian Federation publicly expressed readiness regarding bilaterally opening the borders. Our foreign ministry is working on bilaterally opening the borders and further regulations," Deputy PM Tigran Avinyan told lawmakers.
However, he said the current coronavirus-related epidemiological situation doesn’t yet allow the re-opening of air and land borders with Georgia and Iran.