ԲՏԱ փոխնախարարը ՌԴ գործընկերոջ հետ քննարկել է միջգերատեսչական կապերի ամրապնդման հնարավորությունները
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գոռ Մելիքյանը սեպտեմբերի 2-ին  հանդիպում է ունեցել ՌԴ թվային զարգացման, կապի և  զանգվածային հաղորդակցության  նախարարի տեղակալ Ալեքսեյ Վոլինի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական համագործակցության շրջանակներում թվայնացման, կիբեռանվտանգության, հեռահաղորդակցության և կապի ոլորտներին առնչվող հարցեր։
Համաձայնություն է ձեռք բերվել ընդլայնելու կապերը երկու գերատեսչությունների և երկու երկրների համապատասխան ոլորտների ներկայացուցիչների միջև՝ պատվիրակությունների փոխանակման, պարբերական հանդիպումների, ֆորումներին և միջոցառումներին համատեղ մասնակցության միջոցով։
Հանդիպման ավարտին նախարարությունների ներկայացուցիչները ձեռք են բերել մի շարք պայմանավորվածություններ, որոնք առաջիկայում կքննարկվեն աշխատանքային կարգով:
Հայկական կողմից հանդիպմանը մասնակցել են նաև Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ստեփան Ծատուրյանը,  Հայաստանի հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը, «Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲԸ տնօրեն Մուշեղ Միլիտոյանը։

First Deputy Minister of High Technological Industry of Armenia Gor Melikyan on Wednesday had a meeting with Deputy Minister of Digital Development, Communications and Mass Media of the Russian Federation Alexey Volin.
Issues related to digitization, cybersecurity, telecommunication and communication within the framework of Armenian-Russian cooperation were discussed during the meeting.
They also reached an agreement on expanding the relations between the representatives of the two government agencies and the relevant sectors of both countries through the exchange of delegations, regular meetings, as well as joint participation in forums and events.
Among other attendees were Deputy Minister of High Technological Industry Stepan Tsaturyan, Chairman of the National Commission on Television and Radio Tigran Hakobyan and Director of the Television and Radio Broadcasting Network of Armenia CJSC Mushegh Militoyan.