Տոնոյանը հանդիպել է անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է Արցախյան պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է Արցախում տեղակայվող ՌԴ խաղաղապահ ուժերի և ԿԽՄԿ աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացվող որոնողական աշխատանքների մանրամասները, ընդգծելով, որ ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումներն օպերատիվ կերպով հավաքագրում և հրապարակում են բոլոր տեղեկությունները:
Նախարար Տոնոյանն անհետ կորածների ծնողներին հավաստիացրել է, որ գործընթացը գտնվում է իր անմիջական ուշադրության կենտրոնում և արվում է հնարավոր ամեն ինչ հերոսաբար ընկած տղաների մարմինները գտնելու և հողին հանձնելու նպատակով:

Министр обороны Армении встретился с членами семей без вести пропавших военнослужащих
Сегодня 16 ноября, министр обороны Давид Тоноян принял в административном комплексе Минобороны Армении членов семей без вести пропавших военнослужащих во время войны в Арцахе, передает Aysor.am
Глава оборонного ведомства представил подробности реализуемых вместе с миротворческими силами РФ и сотрудниками Международного комитета Красного креста поисковых работ, подчеркнув, что соответствующие подразделения Минобороны оперативно собирают и публикуют все сведения.
Министр Тоноян заверил родителей без вести пропавших военнослужащих, что этот процесс находится в центре его непосредственного внимания и делается все возможное для поиска тела героически павших парней и их предания земле.